Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki Festiwal w Ciechocinku. Już niedługo Festiwal Folkloru Kujaw i Ciechociński Jarmark Ludowy. Szukają artystów

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Tak było na Ciechocińskim Jarmarku Ludowym przy Muszli Koncertowej w 2022 roku
Tak było na Ciechocińskim Jarmarku Ludowym przy Muszli Koncertowej w 2022 roku Ewelina Fuminkowska
Już 23 czerwca w Ciechocinku wystartuje Festiwal Folkloru Kujaw. Prócz artystów ludowych na scenie będzie nieodłączny Ciechociński Jarmark Ludowy w Parku Zdrojowym. Impreza odbędzie się po raz 50. w uzdrowisku.

To 50. edycja Festiwalu Folkloru Kujaw, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy i mieszkańców Ciechocinka. Wydarzenie przyciąga o uzdrowiska tłumy, które chcą obcować i zobaczyć kulturę nie tylko Kujaw.

- W tym roku z uwagi na bardzo krótki okres do przygotowań, impreza ma minimalistyczny charakter - stawiamy na przegląd - rdzeń tej imprezy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński – powiedział Michał Tadeusz Gajewski alias Powsinoga, dyrektor MCK w Ciechocinku i producent festiwalu.

Na scenie Muszli Koncertowej wystąpią zespoły i soliści, których repertuar jest zgodny z tradycjami regionu.

- Nie zabraknie koncertów pozakonkursowych takich wykonawców jak Pinky Loops, chóru Lutnia Nova pierwszego dnia festiwalu. Poprzedzone to będzie wernisażem w Kino Zdrój, gdzie wyeksponujemy pamiątki z imprezy. Równolegle będą się odbywać projekcje filmowe pt. Zasoby Uzdrowiska. Tradycyjnie już, w sobotę 24 czerwca organizujemy widowisko Noc Kupały. W niedzielę na finał wystąpi Zespół Pieśni i Tańca WISŁA z Płocka. Reprezentanci regionu zza miedzy oprócz swojego folkloru pokażą nam smaczki mniejszości etnicznych. Nie zabraknie działań towarzyszących – opowiada dyrektor Gajewski.

Dla artystów to okazja do spotkania, rozmowy, wymiany doświadczeń, a dla widzów prawdziwa kulturalna uczta. W tym roku nie zabraknie Ciechocińskiego Jarmarku Ludowego. Przez dwa dni na stoiskach ustawionych w pobliżu Muszli Koncertowej będzie można kupić lokalne przysmaki, rękodzieło i inne niezwykłe przedmioty od twórców z całej Polski.

Artyści Festiwalu i wystawcy na Ciechociński Jarmark Ludowy mogą zgłaszać swój udział tylko do poniedziałku, 12 czerwca. Wszystkich informacji udzielą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku, swoje pytania można wysyłać także na adres [email protected].

- Impreza w tej formie zainaugurowana została w roku 1971 z inicjatywy redaktorów włocławskiej Gazety Kujawskiej i na drodze stanął jej dotąd tylko wirus Covid-19 w latach 2020 i 2021. To jedyna przerwa w ciągłości imprezy, która w swoim czasie miała różne nazwy, formy i programy. W tym roku nastąpił powrót do źródeł. Jeśli chodzi o staż, to tylko większy ma Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, który jest organizowany od roku 1966 – dodał Michał Gajewski.

Tak było na Ciechocińskim Jarmarku Ludowym przy Muszli Koncertowej w 2022 roku

Wielki Festiwal w Ciechocinku. Już niedługo Festiwal Folklor...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto