Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W galerii "Pod Dachem Nieba" swoje prace pokazali mieszkańcy Ciechocinka. Zdjęcia

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
W galerii w Ciechocinku swoje prace zaprezentowali utalentowani mieszkańcy.
W galerii w Ciechocinku swoje prace zaprezentowali utalentowani mieszkańcy. Nadesłane
W galerii "Pod Dachem Nieba" w 22. Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Ciechocinku swoje niezwykłe prace zaprezentowali uczestnicy konkursu „Człowiek Zwyczajny- Niezwykły”.

To była niezwykła pokonkursowa wystawa prac utalentowanych mieszkańców Ciechocinka i okolic. Organizatorem wydarzenia w 22. Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym było Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka oraz Stowarzyszenie Nasza Ostoja.

W galerii "Pod Dachem Nieba" zaprezentowano obrazy i grafiki aż 29 autorów. To laureaci przeglądu talentów pt. „Człowiek Zwyczajny- Niezwykły” w kategorii malarstwo, który odbył się w MCK w Ciechocinku we wrześniu ubiegłego roku.

Wówczas na podium w kategorii malarstwo stanęli: Edyta Gołębczyk, Elżbieta Okulicz, Anna Laba- Roszak. Gościnnie w wystawie prezentowali swoje prace artyści z Pracowni Malarstwa Olejnego dla dorosłych działającej przy bibliotece w Ciechocinku oraz uczestnicy pleneru malarskiego "Pięcio-Linia”. Artyści tworzyli swoje prace w otoczeniu Dworku Prezydenta RP w czasie letnich koncertów Chopinowskich organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka. Grupa ta pracowała pod opieką Marzeny Cecylii Karcz, pedagoga artysty –plastyka.

W czasie wystawy w galerii "Pod Dachem Nieba" zaprezentowali się Kabaret Złota Maska oraz solistka Marta Pietrzyk.

- Wystawa pokazała, że w twórcach drzemie ogromny potencjał. Mamy nadzieję, że kolejna edycja przeglądu talentów, którą Stowarzyszenie Nasza Ostoja zamierza realizować w bieżącym roku, wpisze się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych dla mieszkańców powiatu, województwa i kuracjuszy, a twórcy znajdą płaszczyznę dialogu z odbiorcami sztuki - zdradza Agata Krzyżanowska, Stowarzyszenie Nasza Ostoja.

Wystawa będzie prezentowana w galerii ciechocińskiego sanatorium do 26 lutego 2024 roku.

Zdjęcia z wystawy w galerii "Pod Dachem Nieba" w Ciechocinku

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto