MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga Krzyżowa 2024 w Radziejowie. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.: GM
Wideo
od 16 lat
W piątkowy wieczór, 22 marca, mieszkańcy Radziejowa zgromadzili się, aby wspólnie przeżyć jedno z najbardziej poruszających wydarzeń religijnych w roku - Droga Krzyżowa. Uroczystość, która rozpoczęła się po nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w świątyni przyklasztornej u ojców franciszkanów, stała się okazją do duchowej refleksji i wspólnotowego przeżywania Misterium Paschalnego.

Droga Krzyżowa w Radziejowie to wydarzenie, które co roku przyciąga wiernych z obu parafii miasta, pragnących wspólnie kontemplować ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa. W 2024 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, procesja przeszła ulicami miasta, zatrzymując się przy 14 stacjach, symbolizujących poszczególne etapy Męki Pańskiej. Każda stacja była okazją do zadumy, modlitwy i refleksji nad cierpieniem, które Chrystus podjął za ludzkość.

Tegoroczną Drogę Krzyżową w Radziejowie zorganizowali ojcowie franciszkanie, którzy od lat są strażnikami tej pięknej tradycji. Ich zaangażowanie i duchowe przewodnictwo pomagają wiernym głębiej zrozumieć znaczenie tego wydarzenia i jego wpływ na życie chrześcijańskie. Procesja, która zakończyła się w radziejowskiej farze, była nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, ale także do zacieśnienia więzi między parafianami.

Droga Krzyżowa w Radziejowie jest wydarzeniem, które co roku przypomina o sile wiary i potrzebie duchowego wsparcia. Dla wielu uczestników jest to czas, w którym mogą zatrzymać się w codziennym biegu, aby skonfrontować się z własnymi słabościami i znaleźć pokrzepienie w wierze. Jest to również okazja do przemyśleń nad własnym życiem i rolą, jaką w nim odgrywa duchowość.

Droga Krzyżowa w Radziejowie to nie tylko wydarzenie religijne, ale również ważny element kulturowy i społeczny, który co roku jednoczy mieszkańców miasta. Organizowana przez ojców franciszkanów, stanowi wyjątkową okazję do przeżycia głębokiej duchowej podróży, która pozostawia trwały ślad w sercach i umysłach uczestników. W 2024 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Droga Krzyżowa w Radziejowie stała się świadectwem żywej wiary i tradycji, które są nieodłącznym elementem życia społeczności lokalnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga Krzyżowa 2024 w Radziejowie. Zobaczcie zdjęcia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto