Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wsparcie dla mieszkańców powiatu aleksandrowskiego w czasie epidemii. Pomagają zrobić zakupy, szyją maseczki

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Druhowie z OSP w Raciążku zapewniają m.in. pomoc żywnościową dla osób objętych kwarantanną
Druhowie z OSP w Raciążku zapewniają m.in. pomoc żywnościową dla osób objętych kwarantanną OSP Raciążek
W czasie epidemii koronawirusa wiele instytucji decyduje się na wsparcie dla ludzi najbardziej potrzebujących.Pomagają zrobić zakupy, zrealizować receptę. dostarczają maseczki.

Epidemia koronawirusa trwająca w Polsce od drugiej połowy marca to ciężki okres dla każdego z nas. Kolejne obostrzenia, których celem jest zahamowanie rozprzestrzeniającej się choroby odciskają piętno na wielu płaszczyznach życia. Szczególnie odczuwają to najbardziej narażeni mieszkańcy - starsi i chorzy, dla których zarażenie może równać się z bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Z pomocą takim ludziom ruszyło wiele instytucji i osób prywatnych z naszego powiatu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Często mawia się, że nie każdy bohater nosi pelerynę, choć czasem może nosić... zbroję. Udowadniają to rycerze z Chorągwi Zaciężnej Ziemi Kujawskiej, którzy czynnie wspierają lokalną społeczność w działaniach prewencyjnych związanych z epidemią - Jeżeli znasz osoby starsze, samotne lub takie które z innych przyczyn nie mogą albo nie powinny opuszczać swojego miejsca zamieszkania daj nam znać - apelują rycerze. - Zrobimy zakupy i dowieziemy je na miejsce. Nie pobieramy żadnych opłat za „fatygę”.

Mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego mogą skontaktować się z rycerzami w ramach pomocy dzwoniąc pod numer telefonu 603 418 222.

Podobną pomoc gwarantuje również wiele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie. Przykładem są druhowie z Raciążka, którzy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zapewniają pomoc żywnościową dla osób przebywających w kwarantannie. Strażacy zajmują się również dezynfekcją miejsc publicznych i pomagają w szyciu maseczek dla mieszkańców.

Seniorzy seniorom. Tak można nazwać inicjatywę Uniwersytetu Dla Aktywnych w Ciechocinku, który zorganizował społeczną inicjatywę szycia maseczek dla ludzi w podeszłym wieku. Chętni do wsparcia tej akcji mogą przekazywać materiały. Chodzi o bawełniane tkaniny, gumki lub tasiemki oraz nici maszynowe. Darczyńcy proszeni są o składanie materiałów w sklepie Delikatesy Choba przy ul. Polnej 14. W tym miejscu od 4 kwietnia seniorzy mogą bezpłatnie otrzymać maseczki. Kontakt do Uda: 728 728 452.

To tylko kilka przykładów różnych inicjatyw, choć lista osób z naszego powiatu, które zdecydowały się na bezinteresowną pomoc jest o wiele dłuższa. Osób które udowadniają, że choć osobno, zamknięci w domach, to wciąż jesteśmy razem.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto