Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał przystanek w Ciechocinku. Do uzdrowiska nadjeżdża komunikacja miejska [zdjęcia]

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Projekt przystanku w Ciechocinku potwierdzony, zobaczcie wizualizacje>>>
Projekt przystanku w Ciechocinku potwierdzony, zobaczcie wizualizacje>>>UM Ciechocinek
Autobusy w Ciechocinku są coraz bliżej. Burmistrz miasta właśnie ustalił projekt przystanku.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Komunikacja miejska w Ciechocinku

O tym, że w Ciechocinku mają pojawić się miejskie autobusy lokalny magistrat informował już pod koniec 2020 roku.

- Zakończyliśmy konsultacje, analizy i przygotowania do realizacji nowego jakościowo zadania dla ciechocińskiego samorządu. Uruchamiamy komunikację miejską! - poinformował w październiku 2020 roku burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Wówczas władze Ciechocinka rozpoczęły poszukiwania firmy przewozowej. Wiadomość o zamiarze uruchomienia komunikacji miejskiej w uzdrowisku dotarła do przedstawicieli handlowych Firmy ARP E-VEHICLES Sp. z o.o. z Solca Kujawskiego, którzy zaproponowali prezentację autobusu elektrycznego "Pilea". Jest to pojazd będący efektem prac koncepcyjnych i badawczych polskich inżynierów i konstruktorów, który wykonany został w 60 proc. z komponentów polskich. Produkcja seryjna tego typu autobusów rozpoczęła się w 2020 roku.

Ostatnio burmistrz Dzierżewicz spotkał się z z przedstawicielem Biura Inżynierskiego “Tees” z Włocławka, które przygotowało dokumentację budowy przystanku autobusowego wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą, w nowej lokalizacji. W ramach spotkania omówiona została ostateczna, poprawiona, wersja projektu, który został złożony w Starostwie Powiatowym wraz z wnioskiem o wydanie “Decyzji pozwolenia na budowę”.

Projekt uwzględnia wszelkie rozwiązania gwarantujące obsługę połączeń autobusowych międzymiastowych, a także komunikacji miejskiej. W fazie uzgodnień z Urzędem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest projekt obiektu poczekalni dla pasażerów, zaplecza sanitarnego, pomieszczeń socjalnych dla pracowników obsługi i pomieszczeń gospodarczych. Realizacja tego zadania połączona będzie z zakupem dwóch autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do obsługi komunikacji miejskiej w uzdrowisku.

Co ciekawe, pewne elementy elewacji przystanku dla komunikacji miejskiej nawiązywać będą fragmentów ciechocińskich tężni. W ramach budżetu na rok 2022 zaplanowano środki w wysokości 1.600,000,00 zł na utworzenie zeroemisyjnej komunikacji miejskiej oraz wybudowanie zaplecza technicznego i przystanku autobusowego dla obsługi pasażerów przy ul. Kolejowej. Gmina Ciechocinek otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przedmiotowego zadania w wysokości 80 proc. wydatków kwalifikowalnych. Gmina zobowiązana jest do zabezpieczenia pozostałych 20 proc. wydatków.

Przypomnijmy, że komunikacja miejska w Ciechocinku planowana jest na dwóch liniach. Obie będą miały charakter okrężny: ich trasy mają rozpoczynać się i kończyć na ul. Kopernika w okolicy nieczynnego dworca kolejowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto