Tak będzie wyglądał przystanek w Ciechocinku. Do uzdrowiska nadjeżdża komunikacja miejska [zdjęcia]

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Projekt przystanku w Ciechocinku potwierdzony, zobaczcie wizualizacje>>>
Projekt przystanku w Ciechocinku potwierdzony, zobaczcie wizualizacje>>>UM Ciechocinek
Udostępnij:
Autobusy w Ciechocinku są coraz bliżej. Burmistrz miasta właśnie ustalił projekt przystanku.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Komunikacja miejska w Ciechocinku

O tym, że w Ciechocinku mają pojawić się miejskie autobusy lokalny magistrat informował już pod koniec 2020 roku.

- Zakończyliśmy konsultacje, analizy i przygotowania do realizacji nowego jakościowo zadania dla ciechocińskiego samorządu. Uruchamiamy komunikację miejską! - poinformował w październiku 2020 roku burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Wówczas władze Ciechocinka rozpoczęły poszukiwania firmy przewozowej. Wiadomość o zamiarze uruchomienia komunikacji miejskiej w uzdrowisku dotarła do przedstawicieli handlowych Firmy ARP E-VEHICLES Sp. z o.o. z Solca Kujawskiego, którzy zaproponowali prezentację autobusu elektrycznego "Pilea". Jest to pojazd będący efektem prac koncepcyjnych i badawczych polskich inżynierów i konstruktorów, który wykonany został w 60 proc. z komponentów polskich. Produkcja seryjna tego typu autobusów rozpoczęła się w 2020 roku.

Ostatnio burmistrz Dzierżewicz spotkał się z z przedstawicielem Biura Inżynierskiego “Tees” z Włocławka, które przygotowało dokumentację budowy przystanku autobusowego wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą, w nowej lokalizacji. W ramach spotkania omówiona została ostateczna, poprawiona, wersja projektu, który został złożony w Starostwie Powiatowym wraz z wnioskiem o wydanie “Decyzji pozwolenia na budowę”.

Projekt uwzględnia wszelkie rozwiązania gwarantujące obsługę połączeń autobusowych międzymiastowych, a także komunikacji miejskiej. W fazie uzgodnień z Urzędem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest projekt obiektu poczekalni dla pasażerów, zaplecza sanitarnego, pomieszczeń socjalnych dla pracowników obsługi i pomieszczeń gospodarczych. Realizacja tego zadania połączona będzie z zakupem dwóch autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do obsługi komunikacji miejskiej w uzdrowisku.

Co ciekawe, pewne elementy elewacji przystanku dla komunikacji miejskiej nawiązywać będą fragmentów ciechocińskich tężni. W ramach budżetu na rok 2022 zaplanowano środki w wysokości 1.600,000,00 zł na utworzenie zeroemisyjnej komunikacji miejskiej oraz wybudowanie zaplecza technicznego i przystanku autobusowego dla obsługi pasażerów przy ul. Kolejowej. Gmina Ciechocinek otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przedmiotowego zadania w wysokości 80 proc. wydatków kwalifikowalnych. Gmina zobowiązana jest do zabezpieczenia pozostałych 20 proc. wydatków.

Przypomnijmy, że komunikacja miejska w Ciechocinku planowana jest na dwóch liniach. Obie będą miały charakter okrężny: ich trasy mają rozpoczynać się i kończyć na ul. Kopernika w okolicy nieczynnego dworca kolejowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie