Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert galowy Festiwalu Opero-Operetkowego 2023 w Ciechocinku. „Termy Karakalii – Termy Ciechocinek”

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
To już 25. edycja festiwalu, który przyciąga tłumy do Ciechocinka. Festiwal operowo-operetkowy od 2022 roku nosi imię Kazimierza Kowalskiego.
To już 25. edycja festiwalu, który przyciąga tłumy do Ciechocinka. Festiwal operowo-operetkowy od 2022 roku nosi imię Kazimierza Kowalskiego. Ewelina Fuminkowska
W sobotę, 5 sierpnia w Muszli Koncertowej rozpoczął się 25. Festiwal Opero-Operetkowy im. Kazimierza Kowalskiego w Ciechocinku. Koncert galowy mimo deszczu przyciągnął tłumy do Parku Zdrojowego.

Pod parasolami tłumnie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu galowego 25. Festiwalu Opero-Operetkowego w Ciechocinku. Od ubiegłego roku festiwal nosi imię Kazimierza Kowalskiego, pomysłodawcy i inicjatora powstania imprezy w uzdrowisku.

- Kazimierz powiedziałby, że wita najwspanialszą publiczność w Europie. Tak i ja witam się z państwem – zaczęła Małgorzata Kowalska, dyrektor artystyczna festiwalu i prowadząca koncerty. - To dwudziesty piąty festiwal, gdyby nie pandemia byłby dwudziesty szósty.

Gości wraz z Małgorzatą Kowalską przywitał burmistrz Ciechocinka, Jarosław Jucewicz.

Wszystko zaczęło się w 1998 roku, wówczas Kazimierz Kowalski zamarzył o festiwalu operowo – operetkowym. - Szukał miejsca blisko bazy wypadowej, blisko Łodzi i padło na Ciechocinek. Pełen entuzjazmu Kazimierz przyjechał do uzdrowiska, by spotkać się z burmistrzem, który na stanowisku był zaledwie od kilku miesięcy. Mimo wielu obaw udało się i tak już trwamy – wspomniała Małgorzata Kowalska.

Pierwszy koncert w sobotni wieczór (5.08.2023 r.) w Muszli Koncertowej pod tytułem „Termy Karakalii – Termy Ciechocinek” rozpoczął niezwykłe muzyczne wydarzenie.

- To festiwal, na który najbardziej czekają turyści – powiedział Jarosław Jucewicz, burmistrz Ciechocinka.

Kuracjusze i goście nadwiślańskiego uzdrowiska potwierdzają. - Specjalnie przyjechałam z mężem na dwa dni. Już w marcu zarezerwowaliśmy pokój. To nic, że pada, muzyka wynagrodzi wszystko – powiedziała Irena Sapieh z okolic Lublina.

Pan Wacław z Grodziska Mazowieckiego dodaje: - Za bilet do opery trzeba zapłacić sporo. Tu mamy dwa dni muzyki za darmo. Nie mogło mnie tu zabraknąć.

Kolejny koncert również w Muszli Koncertowej, która także nosi imię zmarłego Kazimierza Kowalskiego, odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia. Początek o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny.

Następnie artyści wystąpią w kameralnym Teatrze Letnim. Tu należy mieć bilet.

To pięć dni wspaniałej muzyki, podczas których będzie można podziwiać mistrzów operetki, czy najpiękniejsze duety świata.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto