MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Ciechocinku zakończyli sezon turystyczny 2023 w województwie. Uzdrowisko przyciąga turystów. Zdjęcia i wideo

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Wideo
od 16 lat
Podczas uroczystości w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku wyróżniono najbardziej zaangażowanych w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza . Tegoroczne podsumowanie sezonu turystycznego odbyło się w nadwiślańskim uzdrowisku.

Kujawsko-Pomorskie przyciąga turystów, to konstelacja dobrych miejsc, które warto i trzeba zobaczyć. Wsród tegorocznych gwiazd jest Zamek w Radzyniu Chełmiński, czy Młyny Rothera w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe w Toruniu, a także JuraPark Solec Kujawski (powiat bydgoski).

- Dla mnie to oczywiście piękny Zalew Wiślany. Choć tych miejsc jest wiele, bo i Bory Tucholskie. Zawsze, gdy polecam ciekawe miejsce w województwie, odwiedzający są zachwyceni. Turystyka w Kujawsko-Pomorskiem się rozwija - mówił Sławomir Kopyść, członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gospodarzem tegorocznego podsumowania sezonu turystycznego było nadwiślańskie uzdrowisko. W 2023 roku Ciechocinek odwiedziło o 150 tys. turystów więcej niż w ubiegłym roku, to liczba tylko na podstawie opłat uzdrowiskowych. Osób, które przyjechały do uzdrowiska może być więcej.

- Ciechocinek to nadal nieodkryta perła - mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. - To nasze okno na Kujawy.

Więcej w materiale wideo.

Nasz region cieszy się zainteresowaniem nie tylko latem. Turyści znajdą tu coś dla siebie także jesienią i zimą. Najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza otrzymali wyróżnienia.

Jubileuszowe gratulacje przyznano Klubowi Turystów Pieszych „Piętaszki” Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Bydgoszczy za 70 lat działalności i Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego z okazji 20-lecia działalności.

Odznaki honorowe Ministerstwa Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki odebrali:

 • Anna Dybowska - Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa
 • Paweł Bogdan Gąsiorowski - Oddział PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy
 • Iwona Karolewska - Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna
 • Wojciech Walenty Oskwarek – Gmina Nowa Wieś Wielka (powiat bydgoski)
 • Czesław Nosewicz - Automobilklub Toruński
 • Wojciech Pydyn - Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu
 • Andrzej Ryszard Skonieczny - Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu
 • Ignacy Warejko - Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu

Laureatami tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbył się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego, zostali :

 • Młyny Rothera w Bydgoszczy
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu
 • JuraPark Solec Kujawski (powiat bydgoski).

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła te trzy obiekty, które otrzymały automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, w którym walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej:

Nominację dla laureata regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w kategorii „turystyczne odkrycie roku” otrzymało Muzeum Handlu Wiślanego Flis w Grudziądzu, a nominacja na Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat POT trafiła do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wzbogaciła się o nowych członków. Certyfikaty otrzymały Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Brodnicy.

Gwiazdami Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc zostały Wyspa Młyńska z Młynami Rothera i Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim, a ambasadorami Marek Lewandowski (reprezentant województwa kujawsko-pomorskiego w VI Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów, laureat drugiego miejsca) i Iwona Karolewska – sekretarz zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Podziękowania za całokształt działań na rzeczy rozwoju turystyki i upowszechniania krajoznawstwa odebrali Henryk Miłoszewski (Sejmik Prezesów Oddziałów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego) i Agnieszka Kowalkowska (Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto