MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy budynek mieszkalny w Aleksandrowie Kujawskim. Powstaną 33 mieszkania. Zdjęcia i wideo

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Wideo
od 7 lat
W piątek, 9 lutego, przekazano w Aleksandrowie Kujawskim plac budowy pod budynek wielorodzinny. Powstaną 33 nowe mieszkania

W ramach SIM "KZN-Toruński" przy ul. Gen. Elżbiety Zawackiej w Aleksandrowie Kujawskim powstanie budynek wielorodzinny.

- Wybudowane zostaną 33 mieszkania o powierzchni od 30 do 54 m² z balkonami. W budynku zainstalowane zostaną trzy windy. W zakresie ciepła zaprojektowano rozwiązania oparte na fotowoltaice i pompach ciepła - tłumaczy Arkadiusz Gralak, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.[/b ]

- A wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy zawarliśmy porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości w Warszawie w sprawie współpracy. Potem już była żmudna koncepcyjna praca, składanie wniosków o dofinansowanie, przekazanie gruntu pod budowę i uzgadnianie z pracownikami KZN-Toruński Sp. z o.o. z prezesem Filipem Szreterem na czele najważniejszych elementów projektowanego budynku. Łącznie pozyskaliśmy 4.180.730,00 zł na ten cel, a kolejne ponad 2 mln złotych zostały już gminie przyznane.

[polecane]25957277,25950215[/polecane]

W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Nel-Bud z Rywałdu.

- To początek nowego rozdziału nie tylko dla mieszkańców Aleksandrowa, ale także dla spółki. Inwestycja w Aleksandrowie Kujawskim jest pierwszą z 17 w województwie. Podpisaliśmy umowy ze wszystkim przyszłymi najemcami. Będziemy dążyć do najwyższych standardów. Wybudujemy tu nie tylko blok, ale przyszłość, z której wszyscy będziemy dumni - podkreślił Filip Szreter, prezes KZN-Toruński.


[sonda]19537[/sonda]

Burmistrz Arkadiusz Gralak podczas spotkania podkreślał zaangażowanie i pomoc posłanki Iwony Michałek.
- Pani Iwona Michałek kierując się dobrze pojętym interesem społecznym, bez uprzedzeń politycznych, zawsze służyła pomocą i nie raz interweniowała, kiedy była taka potrzeba. Za to wsparcie i zaangażowanie postanowiłem w tym symbolicznym dniu podziękować Pani Michałek - powiedział.

[polecane]25953075,25947353[/polecane]

[przycisk_galeria]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto