Karol Kwiatkowski z Aleksandrowa Kujawskiego został wicemistrzem Polski!

OPRAC.:
Krzysztof Górski
Mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski Młodzików we florecie UM Aleksandrów Kuj./nadesłane
Karol Kwiatkowski - mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego, zdobył tytuł Wicemistrza w Mistrzostwach Polski Młodzików 2020 we florecie chłopców. W zawodach wzięło udział aż 48 zawodników z całego kraju.

Mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego drugi na mistrzostwach Polski

W rywalizacji drużynowej, Karol Kwiatkowski wraz z Cyprianem Gulińskim, Janem Gaczyńskim oraz Jakubem Parzyszek, reprezentując Toruńską Akademię Floretu, zdobył III lokatę, wobec czego z zawodów przywiózł także brązowy medal (w tej kategorii rywalizowało 9 drużyn).

Karol Kwiatkowski szermierkę w broni floret trenuje od 2014 roku. Aktualnie jest zawodnikiem Toruńskiej Akademii Floretu (wcześniej TKS-T Budowlani Toruń) oraz reprezentantem kadry wojewódzkiej. W bieżącym roku, za osiągnięcia sportowe w 2019 roku, uzyskał stypendium sportowe Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

W ostatnim roku Karol Kwiatkowski stawał także dwukrotnie na podium w gdańskich turniejach: 7 marca w Turnieju O Puchar Rajców Gdańskich zajął II miejsce, 26 września w Turnieju Gdańska Kuźnia zajął I miejsce.