MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Mariusz Zakrzewski kandydat na wójta gminy Raciążek. Taki jest na co dzień

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Mariusz Zakrzewski, kandydat na wójta gminy Raciążek.
Mariusz Zakrzewski, kandydat na wójta gminy Raciążek. Archiwum Mariusza Zakrzewskiego
Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 kwietnia 2024 roku. W gminie Raciążek zmierzą się Mariusz Zakrzewski i Piotr Ryszard Zabłocki. Na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl i pomorska.pl prezentujemy kandydatów na wójta Raciążka. Tym razem Mariusz Zakrzewski.

Mariusz Zakrzewski kandydat na wójta gminy Raciążek

Mariusz Zakrzewski kandyduje w wyborach samorządowych w 2024 roku na wójta gminy Raciążek z własnego komitetu wyborczego. W pierwszej turze zdobył 473 glosy, czyli 33,59 proc. poparcia.

Mariusz Zakrzewski prywatnie

Ma 47 lat. Od 20 lat jest szczęśliwym mężem Iwony, razem wychowują syna Daniela.

Lubi rodzinne wycieczki rowerowe, spacery, zwiedzanie pięknych i cudownych zakątków urokliwej Polski.

- W wolnych chwilach majsterkuję, uwielbiam wszelkie prace techniczne - stolarskie, budowlane, ogrodnicze. Uwielbiam zwierzęta, mam dwa berneńskie psy pasterskie i jednego kota. Gdy tylko czas i pogoda pozwoli, wspólnie z synem wędkujemy – wyjaśnia Mariusz Zakrzewski.

Mariusz Zakrzewski i jego doświadczenie zawodowe

Pracuję zawodowo od 1998 roku na różnych stanowiskach: robotniczych tj. elektryk, pracownik budowlany, konserwator, pracownik medyczny, kierowca, a także administracyjnych tj. inspektor ds. rozwoju i infrastruktury, insp. ds. zamówień publicznych, insp. ds. BHP, kierownik do spraw administracji, gospodarki i obsługi.

- Doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności zdobyte podczas pracy na wyżej wymienionych stanowiskach pozwalają mi profesjonalnie zarządzać największym zakładem pracy w gminie Raciążek. W 2016 r. Starosta Aleksandrowski powierzył mi kierowanie 110-osobowym zespołem pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Raciążku. W tymże roku zostałem dyrektorem placówki – zaznacza kandydat.

Mariusz Zakrzewski od wielu lat działa na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy.

- Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego zespołu pracowników przeprowadziliśmy szereg inwestycji mających na celu poprawę warunków socjalno-bytowych pacjentów, estetyki placówki, organizacji. Jesteśmy prężnie funkcjonującym podmiotem leczniczym, który bez obaw patrzy w przyszłość oraz ma realne możliwości dalszego rozwoju. Doświadczenie zawodowe i zdobyte umiejętności zarządzania ludźmi chcę wykorzystać na rzecz rozwoju naszej gminy. Pragnę, aby w naszej Małej Ojczyźnie żyło się po prostu dobrze i zgodnie z państwa oczekiwaniami – dodaje.

Program Mariusza Zakrzewskiego, kandydata na wójta Raciążka

Kandydat Mariusz Zakrzewski wybrał cztery ważne punkty ze swojego programu. Stawia nie tylko na remonty dróg.

- Rozwój infrastruktury za pomocą budowy i modernizacji dróg, chodników i ścieżek rowerowych oraz rozwoju infrastruktury komunalnej, takiej jak wodociągi, gazyfikacja, kanalizacja i oświetlenie uliczne. Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług publicznych i społecznych z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców bez względu na wiek i niepełnosprawność (przyjazny urząd). Ochrona środowiska, czyli promowanie i inwestowanie w odnawialne źródła energii i elementy podnoszące efektywność energetyczną w budynkach publicznych i prywatnych. Rozwój gospodarczy to wspieranie lokalnych przedsiębiorców i tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju małych i średnich firm (produkcja, usługi, rolnictwo) – wyjaśnia.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto