Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu puławskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu puławskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu puławskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZULOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 3,01% (6 297 głosów)
- WAWERSKI Janusz: pozycja 2 : 3,01% (6 297 głosów)
- GÓRSKA-LENARTOWICZ Małgorzata: pozycja 3 : 3,01% (6 297 głosów)
- RZEPKOWSKI Ireneusz: pozycja 4 : 3,01% (6 297 głosów)
- GORGOL Leszek: pozycja 5 : 3,01% (6 297 głosów)
- MAŁKUS Robert Dariusz: pozycja 6 : 3,01% (6 297 głosów)
- SYGNOWSKI Adam: pozycja 7 : 3,01% (6 297 głosów)
- AMBROZIAK-WAWER Ewa: pozycja 8 : 3,01% (6 297 głosów)
- BIELAWSKA Alicja Maria: pozycja 9 : 3,01% (6 297 głosów)
- NITA-KOŚCIELNIAK Agnieszka: pozycja 10 : 3,01% (6 297 głosów)
- TURLEWICZ Andrzej Józef: pozycja 11 : 3,01% (6 297 głosów)
- GADZINA Henryka: pozycja 12 : 3,01% (6 297 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MITRUCZUK Andrzej Konrad: pozycja 1 : 2,01% (4 210 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Zbigniew Marek: pozycja 2 : 2,01% (4 210 głosów)
- STRZELECKA Bożena Małgorzata: pozycja 3 : 2,01% (4 210 głosów)
- WOŹNIAK Marek: pozycja 4 : 2,01% (4 210 głosów)
- BOCHENKIEWICZ Marcin: pozycja 5 : 2,01% (4 210 głosów)
- MROWIEC Sylwia: pozycja 6 : 2,01% (4 210 głosów)
- SOBOŃ Henryk Jerzy: pozycja 7 : 2,01% (4 210 głosów)
- STOCHMAL Iwona: pozycja 8 : 2,01% (4 210 głosów)
- GROBEL-BIELAWSKA Agnieszka: pozycja 9 : 2,01% (4 210 głosów)
- KRAJEWSKA Justyna Luiza: pozycja 10 : 2,01% (4 210 głosów)
- MORDACZ Paweł: pozycja 11 : 2,01% (4 210 głosów)
- GORGOL Małgorzata: pozycja 12 : 2,01% (4 210 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GUTOWSKA Teresa Iwona: pozycja 1 : 2,77% (5 786 głosów)
- NAKONIECZNY Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 2,77% (5 786 głosów)
- WICHA Beata: pozycja 3 : 2,77% (5 786 głosów)
- KUBA Wojciech: pozycja 4 : 2,77% (5 786 głosów)
- THIEDE Anna: pozycja 5 : 2,77% (5 786 głosów)
- KRAJEWSKA-PAŁAC Joanna: pozycja 6 : 2,77% (5 786 głosów)
- KUŚ-RADOWIECKA Jolanta Katarzyna: pozycja 7 : 2,77% (5 786 głosów)
- PADARZ Katarzyna Renata: pozycja 8 : 2,77% (5 786 głosów)
- KAMOLA Mateusz Waldemar: pozycja 9 : 2,77% (5 786 głosów)
- DĘBSKA Joanna: pozycja 10 : 2,77% (5 786 głosów)
- CHRZANOWSKI Damian: pozycja 11 : 2,77% (5 786 głosów)
- ROMAŃSKI Paweł Michał: pozycja 12 : 2,77% (5 786 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK:
- KWAPIŃSKI Artur Czesław: pozycja 1 : 0,58% (1 221 głosów)
- CHWEDOROWICZ Roman Marek: pozycja 2 : 0,58% (1 221 głosów)
- NOWAK Violetta Katarzyna: pozycja 3 : 0,58% (1 221 głosów)
- KSIĘŻNIAK Edward Paweł: pozycja 4 : 0,58% (1 221 głosów)
- ADAMSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,58% (1 221 głosów)
- HAŁACZKIEWICZ Sylwia Izabela: pozycja 6 : 0,58% (1 221 głosów)
- MALINOWSKA Agnieszka Marzena: pozycja 7 : 0,58% (1 221 głosów)
- FILIPCZAK Janusz Bogusław: pozycja 8 : 0,58% (1 221 głosów)
- NADOLSKI Dariusz: pozycja 9 : 0,58% (1 221 głosów)
- GAWINEK Agnieszka Maria: pozycja 10 : 0,58% (1 221 głosów)
- CZEŻYK Ignacy Tadeusz: pozycja 11 : 0,58% (1 221 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu puławskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SMAGA Danuta Zofia: pozycja 1 : 9,31% (2 658 głosów)
- KRZEŚNIAK Bogdan: pozycja 2 : 9,31% (2 658 głosów)
- KISIEL Krzysztof Kazimierz: pozycja 3 : 9,31% (2 658 głosów)
- LISIOWSKA Dorota: pozycja 4 : 9,31% (2 658 głosów)
- CIELOCH Zofia Aleksandra: pozycja 5 : 9,31% (2 658 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SUSZYŃSKI Dariusz Piotr: pozycja 1 : 5,58% (1 593 głosów)
- SEREDYN Elżbieta: pozycja 2 : 5,58% (1 593 głosów)
- SKOWYRA Łukasz: pozycja 3 : 5,58% (1 593 głosów)
- PYT Dorota: pozycja 4 : 5,58% (1 593 głosów)
- ROSOŁOWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 5,58% (1 593 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOWALIK Maciej: pozycja 1 : 3,45% (984 głosów)
- WÓJCIK Małgorzata: pozycja 2 : 3,45% (984 głosów)
- KAMOLA Marzanna: pozycja 3 : 3,45% (984 głosów)
- GRYTA Zygmunt: pozycja 4 : 3,45% (984 głosów)
- OROŃ Paweł: pozycja 5 : 3,45% (984 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK:
- TARŁOWSKA Małgorzata Aneta: pozycja 1 : 0,98% (281 głosów)
- WALASEK Dorota Zofia: pozycja 2 : 0,98% (281 głosów)
- SZYMANEK Grzegorz: pozycja 3 : 0,98% (281 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA ZIEMI PUŁAWSKIEJ:
- SAMCIK Monika Magdalena: pozycja 1 : 1,77% (506 głosów)
- SZAFRANEK Konrad Stanisław: pozycja 2 : 1,77% (506 głosów)
- PACIOREK Jolanta: pozycja 3 : 1,77% (506 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu puławskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMAJDA Tomasz Przemysław: pozycja 1 : 8,3% (2 354 głosów)
- MICHNA Witold: pozycja 2 : 8,3% (2 354 głosów)
- SZENDAŁA Monika: pozycja 3 : 8,3% (2 354 głosów)
- GRABKA Mariusz Wojciech: pozycja 4 : 8,3% (2 354 głosów)
- MATRAS Anna: pozycja 5 : 8,3% (2 354 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GOŁĘBIOWSKI Stanisław: pozycja 1 : 5,1% (1 448 głosów)
- POPIOŁEK Witold Zygmunt: pozycja 2 : 5,1% (1 448 głosów)
- NISKI Roman: pozycja 3 : 5,1% (1 448 głosów)
- PIECHOTA Jolanta: pozycja 4 : 5,1% (1 448 głosów)
- WAŁACH Anna: pozycja 5 : 5,1% (1 448 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BARTUZI Krzysztof: pozycja 1 : 3,71% (1 052 głosów)
- SZARUGA Stefan: pozycja 2 : 3,71% (1 052 głosów)
- CHABROS Bożena Stanisława: pozycja 3 : 3,71% (1 052 głosów)
- STONIO Ewa Jadwiga: pozycja 4 : 3,71% (1 052 głosów)
- KOZAK Bogumiła Jadwiga: pozycja 5 : 3,71% (1 052 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK:
- STĘPIEŃ Jerzy Andrzej: pozycja 1 : 3,62% (1 027 głosów)
- SZARUGA Monika: pozycja 2 : 3,62% (1 027 głosów)
- STĘPIEŃ Krystyna Maria: pozycja 3 : 3,62% (1 027 głosów)
- PRÓCHNIAK Janusz Jacek: pozycja 4 : 3,62% (1 027 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu puławskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUNA Grzegorz Tomasz: pozycja 1 : 11,61% (3 337 głosów)
- ZIOMKA Jan: pozycja 2 : 11,61% (3 337 głosów)
- WOCH Marek Andrzej: pozycja 3 : 11,61% (3 337 głosów)
- BERLIŃSKA Karolina Anna: pozycja 4 : 11,61% (3 337 głosów)
- WIDZ Marzena Barbara: pozycja 5 : 11,61% (3 337 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WÓJCICKI Stanisław: pozycja 1 : 5,79% (1 665 głosów)
- KUŹMA Marek: pozycja 2 : 5,79% (1 665 głosów)
- TUŹNIK Piotr Feliks: pozycja 3 : 5,79% (1 665 głosów)
- RYBKA Katarzyna Danuta: pozycja 4 : 5,79% (1 665 głosów)
- OLSZAK Joanna: pozycja 5 : 5,79% (1 665 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIKIERA Kamil: pozycja 1 : 1,81% (520 głosów)
- SADURSKA Joanna: pozycja 2 : 1,81% (520 głosów)
- DZIWULSKA Bogumiła Halina: pozycja 3 : 1,81% (520 głosów)
- DURAKIEWICZ Jacek Antoni: pozycja 4 : 1,81% (520 głosów)
- OPOLSKI Grzegorz: pozycja 5 : 1,81% (520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK:
- PIĄTEK Marta: pozycja 1 : 1,33% (381 głosów)
- MAZUREK Stanisław: pozycja 2 : 1,33% (381 głosów)
- WYCZOŁEK Dominika: pozycja 3 : 1,33% (381 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu puławskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STACHYRA-WOLSKA Joanna: pozycja 1 : 7,42% (3 372 głosów)
- RAFALSKI Paweł: pozycja 2 : 7,42% (3 372 głosów)
- SZELEŹNIAK Mariola: pozycja 3 : 7,42% (3 372 głosów)
- SŁAWIŃSKA Justyna Agnieszka: pozycja 4 : 7,42% (3 372 głosów)
- JANAŚ Piotr Paweł: pozycja 5 : 7,42% (3 372 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŻABA Marian Jan: pozycja 1 : 3,88% (1 761 głosów)
- WARTACZ Jarosław Adam: pozycja 2 : 3,88% (1 761 głosów)
- DUDZIŃSKA Monika Iwona: pozycja 3 : 3,88% (1 761 głosów)
- ŁYSIAK Henryka Barbara: pozycja 4 : 3,88% (1 761 głosów)
- SOBIESIAK Lidia Marzanna: pozycja 5 : 3,88% (1 761 głosów)
- WILK Jacek Andrzej: pozycja 6 : 3,88% (1 761 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PISULA Marcin: pozycja 1 : 5,43% (2 468 głosów)
- ZASADA-WRZESIŃSKA Agata: pozycja 2 : 5,43% (2 468 głosów)
- JAROSZ Grzegorz: pozycja 3 : 5,43% (2 468 głosów)
- ŚCIBIOR Krystyna Katarzyna: pozycja 4 : 5,43% (2 468 głosów)
- LEWANDOWSKA Agata Danuta: pozycja 5 : 5,43% (2 468 głosów)
- DUNIA Grzegorz Janusz: pozycja 6 : 5,43% (2 468 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK:
- SOBCZAK Barbara: pozycja 1 : 1,75% (796 głosów)
- SYPUŁA Marzena Katarzyna: pozycja 2 : 1,75% (796 głosów)
- ŁYSZCZ Maciej: pozycja 3 : 1,75% (796 głosów)
- BARTUZI Zbigniew: pozycja 4 : 1,75% (796 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?