Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szkoły i przedszkola w Ciechocinku. Wiemy ile dzieci wróciło do zajęć

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
UM Ciechocinek
Przeszło dwa tygodnie minęły od kiedy pierwsi uczniowie wrócili do ciechocińskich szkół. Na posłanie swoich dzieci na zajęcia wychowawczo-edukacyjne zdecydowało się jednak niewielu rodziców.

Od 12 maja przedszkolaki, a od 25 maja także uczniowie klas I-III szkół podstawowych mieli możliwość powrotu do swoich placówek w Ciechocinku, w których odbywać się mają zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Rodzice zostali zobowiązani do złożenia stosownych deklaracji, które stanowią potwierdzenie akceptacji nowych zasad funkcjonowania placówek w związku z koniecznością przestrzegania bezpieczeństwa dzieci, m.in. zakaz przynoszenia zabawek, rezygnacja z mycia zębów w placówce czy ograniczenie liczebności grup do 12 podopiecznych.

- Mam świadomość, że są to uwarunkowania z którymi nigdy nie mieliśmy do czynienia, ale wracamy do działania w zupełnie nowej rzeczywistości – stwierdził przed kilkoma tygodniami Leszek Dzierżewicz, burmistrz. - Nie ma żadnej pewności, iż taka sytuacja nie będzie trwała jeszcze przez kilka miesięcy, stąd zmuszeni jesteśmy do takich działań. Możemy mieć tylko nadzieję, że nie pozostaną one na zawsze.

- Być może to wszystko wygląda przerażająco, ale dobro i zdrowie dzieci jest dla nas celem nadrzędnym - dodał burmistrz. - W związku z tym nie może być mowy o jakichkolwiek półśrodkach. Musimy te ograniczenia i restrykcje zaakceptować.

W pierwszym tygodniu do Szkoły Podstawowej nr 1 powróciło 3-4 uczniów. Szkoła Podstawowa nr 3 nie otrzymała żadnej deklaracji chęci powrotu do szkoły.

Sprawa wygląda podobnie w przypadku przedszkoli samorządowych. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 “Bajka” liczba uczęszczających dzieci to 4 dziennie, a w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. Kubusia Puchatka liczba dzieci to 5-7 dziennie.

Swoje funkcjonowanie wznowił także żłobek “Bajeczka”, do którego powróciła dwójka dzieci.

Ponadto od 25 maja uczniowie ostatnich klas dostali możliwość odbywania konsultacji z nauczycielami przed egzaminami zewnętrznymi.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto