W VIII Biegu Papieskim w Służewie pobiegło ponad 100 osób [zdjęcia]

Jadwiga Aleksandrowicz
Zbigniew Woźniak, UG
To była już 8. z kolei impreza biegowa w Służewie w gmin ie Aleksandrów Kujawski o nazwie Bieg Papieski. Zorganizował ją służewski klub sportowy Orzeł. W biegach jak zawsze wzięły udział dzieci, rodziny i doświadczeni biegacze.

A oto wyniki tegorocznej edycji. W biegu rodzinnym (minimum dwa pokolenia) po służewskim parku zwyciężyła rodzina w składzie: Kamil, Adrian i Oliwier Jakóbczakowie. Za nimi na mecie zameldowali się Mikołaj, Łukasz i Arkadiusz Piwońscy, a na trzecim miejscu uplasowali się Dariusz, Michał i Damian Piotrowscy.

Bieg na 460 m dzieci do lat 10 wygrał Paweł Rataj, przed Wojtkiem Chojnackim ( Ii miejsce) i Aniela Sosnowską (III).

W biegu na 960 m ( dla dzieci do lat 12) pierwsze miejsce zajął Łukasz Chojnacki, na drugim uplasował się Mikołaj Piwoński, a na trzecim - Amadeusz Słapik.

Główny bieg (open) na dystansie 7,6 km wśród mężczyzn wygrał Mariusz Pawłowski, biegacz z Kurzętnika koło Nowego Miasta Lubawskiego, który pokonał trasę w czasie 25 min i 25 sekund. Drugi na mecie zameldował się Jan Zielonka z Ostrowąsa (czas: 26 min. 02 sek.), który dodatkowo dostał pucha wójta gminy Aleksandrów Kujawski dla najlepszego zawodnika z tej gminy. Na trzecim miejscu uplasował się Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego (czas:26 min.08 sek).

Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się Karina Szymańska-Wiśniewska z Wąbrzeźna (czas (38 min 11) sek., jako druga przybiegła Iwona Zielińska, a trzecia była Aleksandra Witczak (obie panie są z Włocławska).

Więcej informacji z Aleksandrowa Kujawskiego i okolic: tutaj

W kategorii biegających małżeństw zwyciężyli państwo Karina Szymańska-Wiśniewska i Ireneusz Wiśniewski (Wąbrzeźno), drugie miejsce zajęli Agnieszka i Leszek Marcinkiewiczowie (Aleksandrów Kujawski), a trzecie - Barbara i Konrad Sztypkowie (Włocławek).

W kategoria +50 Kobiet - Open wygrała Halina Szafran (Grudziądz) przed Ewą Białobłocką (Rypin), a wśród mężczyzn w tej samej kategorii pierwsze miejsce zajął Marek Woźniak (Koło), drugie - Krzysztof Chronowski (Kolo), a trzecie - Roman Berebecki (Rypin).

Marek Maciejewski (Przybranowo) otrzyma nagrodę dla najlepszego biegacza z parafii Służewo.

Najmłodszym zawodnikiem tegorocznego Biegu Papieskiego (open) był Maciej Żbikowski (Służewo), rocznik 2004, a najstarszym Antoni Sikora (Pniewy) rocznik 1949.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie