Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Konecku prowadzą zajęcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym [zdjęcia]

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Gminny Ośrodek Kultury w Konecku prowadzi zajęcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Czekają na nich warsztaty, wyjazdy i impreza integracyjna.

„Integracja społeczna kluczem w walce o poprawę sytuacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” to tytuł projektu realizowanego przez GOK w Konecku. Jego celem jest wzmocnienie procesu organizowania społeczności lokalnej.

W projekcie bierze udział udział 13 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z obszaru objętego LSR (Lokalna Strategia Rozwoju) i 4 osoby z otoczenia, zamieszkałe w gminie Koneck.

Uczestnicy biorą udział w zajęciach w formie warsztatów odbywających się raz w tygodniu po 4 godziny, m.in. kulinarnych i tanecznych. Organizatorzy przewidują też 3 wyjazdy i imprezę integracyjną.

Rekrutacja odbyła się w połowie stycznia. Zajęcia rozpoczęły się 1 lutego i potrwają do 30 czerwca 2020 roku. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy Europejskich w wysokości prawie 44 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku podobny projekt pt. ,,Rozwój aktywnych form pomocy skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz działania na rzecz poprawy ich integracji ze środowiskiem” zakończył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konecku. Jego celem była aktywizacja społeczno-zawodowa 40 uczestników. Dzięki projektowi 10 osób zdobyło zatrudnienie, a 11 niezbędne kwalifikacje zawodowe.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto