Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W czwartek obradowali radni powiatu radziejowskiego [zdjęcia]

Mirosław Kowalski
W czwartek (24bm.) odbyły się obrady IX Sesji Rady Powiatu Radziejowskiego w V kadencji.

Czwartkowe obrady rozpoczęto minutą ciszy po śp. Krzysztofie Pieścińskim, byłym wicestaroście, który nagle zmarł w ub., tygodniu. Potem starosta radziejowski złożył sprawozdanie z prac zarządu między sesjami.

W dalszej kolejności skarbnik powiatu przedstawiła informacje o przebiegu wykonania budżetu powiatu radziejowskiego za pierwsze półrocze 2015 roku i zarazem przedstawiła informacje o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.

Następnie przedstawiono informacje z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie za pierwsze półrocze 2015r. Również udzielono informacji i oceny działań Wydziału Polityki Społecznej, spraw Obywatelskich i Promocji z zakresu pozyskiwania środków pomocowych ze źródeł krajowych i Unii Europejskiej za 2014 r.

Powyższe informacje zostały pozytywnie ocenione przez przedmiotowe Komisje Rady Powiatu i przez nia przyjęte. Przewodniczący RP i Starosta Radziejowski poinformowali radnych o prawidłowym złożeniu oświadczeń majątkowych przez radnych i podległych pracowników.

W drugiej części czwartkowych obrad podjęto uchwałę regulującą godziny pracy ogólnodostępnych aptek w powiecie. Zmieniono uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na wydzierżawienie z 10 na 15 lat nieruchomości gruntowej zabudowanej przez Centrum Usług Medycznych z Łochowa, które będzie tam prowadziło stację dializ. Podjęto też uchwałę co do wyboru biegłego rewidenta na badanie sprawozdania finansowego za lata 2015-17, który będzie Władysław Pietrzak z Myślęcinka.

Wyrażono zgodę na wystąpienie powiatu radziejowskiego z Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia „Europa Kujaw i Pomorza”.

Kolejne uchwały; pozbawienie drogi publicznej kategorii drogi powiatowej. Ustalono wysokość opłat w 2016 roku za usuwanie pojazdu z drogi i jego przechowywanie. Również podjęto uchwałę o powołaniu Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Mechanicznych. Dokonano zmian z budżecie powiatu na 2015 i zmian w wieloletniej Prognozie finansowej powiatu Radziejowskiego na lata 2015-26. Podczas dyskusji. Wł. Gorzycki, radny powiatowy nie krył troski o środki finansowej dla powiatowej oświaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto