Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ciechocinku trwa ogólnopolski projekt „Obrona nie tylko na Orliku”

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
W ramach zajęć uczestnicy uczą się m.in. technik samoobrony od wykwalifikowanych instruktorów
W ramach zajęć uczestnicy uczą się m.in. technik samoobrony od wykwalifikowanych instruktorów OSiR Ciechocinek
W Ciechocinku trwa ogólnopolski projekt „Obrona nie tylko na Orliku”. Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim do dziewcząt i kobiet.

Zobacz wideo: Koniec z odmową przyjęcia mandatu? Jest nowy projekt.

W Ciechocinku uczą samoobrony

W 40 lokalizacjach, w 15 województwach rozpoczęły się zajęcia mające na celu podwyższenie bezpieczeństwa, świadomości i umiejętności w zakresie samoobrony.

- Ryzyko przemocy z jaką mierzą się kobiety to bardzo ważny i duży problem. Szczególnie teraz, podczas kryzysu COVID-19, coraz więcej organizacji społecznych alarmuje o pogorszeniu sytuacji - mówi prezes Fundacji Orły Sportu, Rafał Wosik, organizator. – Chcemy zapewnić kobietom dostęp do wiedzy i umiejętności, które pozwolą na zwiększenie ich bezpieczeństwa, kontroli emocji i wypracowania odpowiednich schematów działania w sytuacjach kryzysowych.

W Ciechocinku zajęcia prowadzone są od początku października br. W ramach zajęć przewidziano 10 spotkań grupowych w zakresie sportu i psychologii, w tym z trenerami samoobrony czy sztuk walki. Wśród nich: Janusz Brodacki - doświadczony instruktor ze stopniem mistrzowskim 4 DAN, potwierdzonym certyfikatem wielkiego mistrza Shigeru Oyama i Monikę Kofel - Dudziak - psycholog, dyrektor Centrum Pomocy Psychologicznej i Terapii w Aleksandrowie Kujawskim. Na spotkaniach przeprowadzonych przez wykwalifikowana kadrę uczestnicy dowiedzą się: jak rozpoznać i unikać zagrożeń, jakie przyjąć postawy w sytuacji zagrożenia, jak radzić sobie z przemocą, również psychiczną, jak pokonywać swoje słabości, jak reagować gdy jesteśmy świadkiem przemocy. Program zajęć zawierać będzie techniki samoobrony, techniki prewencji, naukę techniki atakowania i obrony oraz podstawowych postaw i pozycji ciała. Podczas zajęć z psychologiem uczestnicy odbędą warsztaty pozytywnego myślenia i uwalniania emocji oraz dowiedzą się jak zapanować nad stresem i strachem, jak stawiać granice, jak nie stać się ofiarą.

W planach jest również 5 zajęć sportowo-rekreacyjnych przeprowadzonych przez animatora. Podczas zajęć animator zaproponuje ćwiczenia fitness, zajęcia w plenerze oraz ćwiczenia relaksacyjne. Przeprowadzi również rozmowy na temat zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poprawnego odżywiania i suplementacji.

-Zajęcia mają za zadanie pomóc potencjalnym ofiarom przemocy, ale też uczą jak nie być jej sprawcą. – mówi Rafał Wosik – Dzięki szerokiej tematyce i wielowymiarowemu działaniu poprzez sport, edukację i budowanie relacji społecznych ryzyko sytuacji stresujących i kryzysowych będzie znacząco obniżone.

Zajęcia w Ciechocinku potrwają do 9 listopada br. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i gadżety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto