Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Aleksandrowie Kujawskim dofinansują kulturę i sport

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
archiwum
Urząd Miasta dofinansuje zadania publiczne z ramienia kultury i sportu. Termin składania ofert potrwa do 25 marca 2020 roku.

Do udziału w konkursach zaproszone są jednostki chętne na realizację przedsięwzięć w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz sportu, turystyki i krajoznawstwa. Kwota łączna, przeznaczona na dofinansowanie obu projektów to 55 tysięcy złotych.

Zadania jakie mogą uzyskać wsparcie w ramach konkursu „Upowszechnianie kultury, sztuki i tradycji oraz ochrony dziedzictwa narodowego” to przedsięwzięcia kulturalne lub artystyczne (przeglądy, wystawy, koncerty, widowiska historyczne), dokumentowanie i utrwalanie kultury, sztuki i tradycji miasta (niekomercyjne wydawnictwa, nagrania fonograficzne i audiowizualne), a także inicjatywy służące upowszechnianiu tożsamości lokalnej i folkloru oraz ochronie dziedzictwa narodowego.

W ostatnich latach z takiego wsparcia skorzystały m.in. Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Aleksandrów Kujawski organizując 12. Rajd Hufca „Śladami wielkich ludzi Kujaw” i Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, które przygotowało przegląd pn. „Każdy talent ma – Ty i ja”. Wysokość tegorocznego dofinansowania na zadania z ramienia kultury to aż 45 tysięcy złotych.

Jednostki, które wezmą udział w konkursie pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, turystyki i krajoznawstwa” mogą liczyć na nieco mniejsze wsparcie, bo tutaj do podziału będzie 10 tysięcy złotych. Pieniądze mogą zostać przeznaczone m.in. na popularyzację rozwoju masowej rekreacji (biegi, turnieje), uczestnictwo młodzieży w rozgrywkach szkolnych związków sportowych czy organizację imprez o charakterze turystyczno-krajoznawczym.

Co zatem należy zrobić, by zdobyć pieniądze na swój projekt z Urzędu Miasta? Przede wszystkim złożyć odpowiedni wniosek. Jest na to czas do 25 marca 2020 roku. Dokumenty można składać osobiście, odwiedzając sekretariat Urzędu Miasta w Aleksandrowie Kujawskim przy ulicy Słowackiego 8 lub wysłać pocztą. O terminie złożenia oferty decyduje data dostarczenia lub data stempla pocztowego. Wszystkie złożone oferty zostaną rozpatrzone pod kątem formalnym przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. O tym, które zostaną wybrane do realizacji dowiemy się w przeciągu 30 dni. Termin realizacji zadań przewidziany jest na okres od 27 kwietnia do 15 grudnia.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto