Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczestniczka ŚDS Aleksandrów Kujawski wzięła udział w eliminacjach do programu "Down The Road"

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Kadra ŚDS jest dumna ze swojej podopiecznej.
Kadra ŚDS jest dumna ze swojej podopiecznej. śds
Uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim w eliminacjach do programu Down the road „Zespół w trasie”.

Program jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, ukazujący szóstkę młodych osób z zespołem Downa, które to wraz z prowadzącym Przemysławem Kossakowskim ruszają w podróż swojego życia stał się prawdziwym hitem. Pokazał i uświadomił ludziom nie mającym do czynienia na co dzień z osobami z niepełnosprawnością, a zwłaszcza zespołem Downa, ich piękną barwę życia.

Podopieczna ŚDS Aleksandrów Kujawski w eliminacjach "Down The Rad

Bohaterowie „Zespołu w drodze” wspólnie odwiedzili sześć krajów a w trakcie swojej podróży zmierzyli się ze stereotypami, które często określają ich i przedstawiają jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Mieli również okazję spróbować odnaleźć się w sytuacjach, w których do tej pory nie mieli możliwości brać udziału. Z pozoru proste, wręcz rutynowe czynności nie są dla nich czymś oczywistym. Przełamywali swoje bariery m.in. podczas lotu helikopterem i nurkowaniu w lodowatej wodzie.

W związku z dużym zainteresowaniem, pewnego rodzaju rewolucją światopoglądową naszego społeczeństwa i przełamywaniem barier zdecydowano się na kolejną edycję tego programu.

- Castinigi i eliminację trwają, a nasza uczestniczka „Paula” zdecydowała się wziąć w nich udział. Jest to duże wezwanie, determinacja i śmiałość – przyznaje Dawid Urbański, kierownik SDS. - Wybrała się do Warszawy pociągiem by tam zmierzyć się z wyzwaniem. Przeszła wszystkie etapy łącznie z rozmową rekrutacyjną, lecz tym razem się nie udało, jednak należą się wielkie brawa za odwagę i chęci.

ŚDS Aleksandrów Kujawski rozpiera duma

- Paula jest bardzo otwartą osobą z radosnym usposobieniem. Pełną żywiołowego temperamentu i energii – opisuje Dawid Urbański. - Realizuje też swoje pasje śpiewa, recytuje, uczestniczy w przedstawieniach, konkursach, imprezach kulturalnych i wydarzeniach artystycznych. Aktywnie włącza się w życie ośrodka. Uczestniczyła także w kampaniach społecznych, happeningach ukazujących życie osób zmagających się z niepełnosprawnościami.

Podopieczna ŚDS jest samodzielna i niezależna, stara się żyć pełnią życia. Realizuję się także na płaszczyźnie zawodowej, podnosi swoje kwalifikacje, obecnie uczęszcza do technikum dla dorosłych a w ramach środków z KFS i programów PFRON brała udział w stażach zawodowych.

- Jest nam niezmiernie miło, że jest naszą uczestniczką, bo jej pogoda ducha udziela się nam na co dzień - dodaje kierownik aleksandrowskiej placówki. - Gratulujemy kolejnego wyzwania a raczej przygody.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto