Turniej tenisa „Weteranów” w Radziejowie

Karol Szmagalski
Na zaproszenie Ogniska TKKF „Radziejowianka” w sali Zespołu Szkół Mechanicznych im.J.Piłsudskiego odbył się otwarty turniej w tenisa stołowego, na który zjechali się „Starsi Panowie” z Inowrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Konina, Wichowa, Boniewa, Pakości, Lubicza, Płocka, Trzemeszna, Brześcia i z powiatu radziejowskiego.

Udział wzięło 29 zawodników , którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe do 51 lat i + 51. Zawodnicy grali w grupach „każdy z każdym”, następnie systemem pucharowym.

Wyniki 51 lat z grupy pierwszej- I Bielunkiewicz Paweł, II Adamczak Piotr, druga Jurek Rafał I, Jarosław Politowski II, trzecia Emil Czynszak I,Filip Banach.

Wyniki +51 grupa pierwsza Zbigniew Lewandowski, Piotr Wojciechowski II, druga Andrzej Jaworski I, Jarosław Jagiełka II. W trzeciej grupie o wyłonieniu finalistów zdecydowała dodatkowa tabela pomiędzy zainteresowanymi Borkowskim, Białkowskim i Korczakiem. W tym przypadku wszyscy punktację mieli jednakową trzeba było liczyć małe punkty i okazało się, że w fazie pucharowej zagrają Sławomir Borkowski i Białkowski Adam.

W kategorii do 51 lat zwyciężył Paweł Bielunkiewicz (Bydgoszcz) pokonująć 3-1 Adamczaka Piotra (Trzemeszno), trzeci Rafał Jurek (Pakość) pokonał Emila Czynszaka (Piotrków). Pozostałe miejsca zajęli-Filip Banach (Bydgoszcz),Jarosław Politowski (Płock).

Kategoria +51- pierwsze miejsce Jarosław Jagiełka (Toruń) pokonał 3-2 Borkowskiego (Inowrocław), III miejsce Andrzej Jaworski (Inowrocław) pokonał 3-1 Zbigniewa Lewandowskiego (Inowrocław) pozostałe miejsca zajęli Piotr Wojciechowski TKKF „Radziejowianka”, Adam Białkowski (Toruń). Wszystkie pojedynki w grupach i w finale były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie.

Finaliści otrzymali puchary i upominki. Impreza została wsparta z środków wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w powiecie radziejowskim i w mieście w 2015 r. Sponsorami byli: Jerzy Łąkowski, Anna Fejt, Cezary Cieślewicz, MKRPA w Radziejowie.

Organizator wszystkim serdecznie dziękuje za przybycie na nasz coroczny turniej i zaprasza za rok.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0