Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa modernizacja ŚDS w Aleksandrowie Kujawskim. Placówka przystosowuje się do swoich podopiecznych

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza w Aleksandrowie Kujawskim nie ustaje w poprawie standardów świadczonych usług opiekuńczych. Oprócz szkoleń i staży dostosowuje funkcjonalność obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Kolejny remont to właściwie dostosowanie pomieszczeń budynku ŚDS dla wszystkich osób poruszających się na wózkach, przy chodzikach, a wiec mających kłopoty z poruszaniem się aby zniwelować bariery architektoniczne i komunikacyjne - opowiada Dawid Urbański, kierownik ŚDS. - Z racji lokalizacji i przeznaczenia budynku a trzeba wspomnieć że jest to budynek z 1900 roku. Zależało mi by każdy uczestnik , czy osoba z niepełnosprawnościami mogła poruszać się swobodnie po całym obiekcie i w pełni uczestniczyć we wszystkich formach zajęć we wszystkich pracowniach i pomieszczeniach.

Placówka wymienia drzwi w całym budynku według odpowiednich standardów, ze światłem przejścia 2,06cm i szerokością min 90 cm pozwalającą na manewrowanie wózkami rehabilitacyjnymi.

Trwa również trwa adaptacja terenu zielonego, po likwidacji piwnicy, usunięciu starych drzew i niwelacji terenu, jesteśmy na etapie przyłączy wodnych i wykonania nawadniania i ogrodzenia. Niedawno została poprawiona instalacja elektryczna w pomieszczeniach kuchni, dodatkowe napięcia i nowe włączniki różnicowoprądowe wyeliminują ciągłe usterki instalacji.

- W tym roku mam nadzieję, że czeka nas wyposażenie budynku środowiskowego domu samopomocy w oświetlenie ewakuacyjne a także montaż siłowni zewnętrznej jeśli tylko otrzymamy środki na „Rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi 2020” o które się ubiegamy - dodaje kierownik. - Wiele działań nie widać od razu, ale myślę ze sukcesywnie analizujemy potrzeby i zmieniamy nasz ośrodek na lepsze jutro, w obliczu pandemii i pewnego zawieszenia działań realizujemy zamierzone cele.

Modernizacja placówki jest możliwa dzięki pieniądzom z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem", a także dotacji celowej od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto