Toruń Basket Cup: Szwecja ogrywa Iran - ZDJĘCIA [75:58]

Patryk Młynek
Toruń Basket Cup: Szwecja ogrywa Iran - ZDJĘCIA [75:58] fot. Patryk Młynek
Toruń Basket Cup: Szwecja ogrywa Iran - ZDJĘCIA [75:58]. Szwecja pokonała Iran 75:58 w pierwszym meczu Toruń Basket Cup. Najlepszym strzelcem zespołu trenera Vedrana Bosnicia był Dino Pita z 14 punktami.

Toruń Basket Cup: Polska - Portugalia - ZDJĘCIA [87:65]

Reprezentacja Iranu na początku spotkania była zespołem znacznie bardziej skutecznym. To właśnie dlatego po trafieniu Nikkhah Bahramiego wygrywała 12:6. Później tej ekipie udawało się utrzymywać sześciopunktowe prowadzenie, mimo że w drużynie Szwecji dobrze radził sobie Christian Maraker. Po jego kolejnym trafieniu w drugiej kwarcie zespół trenera Vedrana Bosnicia zbliżył się na jeden punkt, ale nie potrafił jeszcze wyrównać. To udało się na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy dzięki akcji Martina Pahlmblada. W ekipie Iranu ważne rzuty trafiali później jednak Asghar Kardoust oraz Nikkhah Bahrami. To zapewniło tej drużynie minimalną przewagę po dwóch częściach meczu.

Cheerleaders Gdynia podczas Toruń Basket Cup [ZDJĘCIA cz.1]

Na początku trzeciej kwarty swoimi rzutami zaskoczył Joakim Kjellbom. To m.in. dzięki jego sześciu punktom Szwecja wyszła na prowadzenie. Iranowi udało się jeszcze w tej części meczu odrobić straty, głównie po trafieniach Nikkhah Bahramiego. Trójka Ludviga Hakansona oznaczała jednak, że to zespół ze Skandynawii prowadził przez ostatnią częścią meczu 50:45.

W czwartej kwarcie Szwedzi zanotowali serię 18:4, a Iran nie potrafił zatrzymać przede wszystkim Dino Pity. Po rzutach wolnych Thomasa Massamby na około cztery minuty przed końcem meczu było już 68:49, a ekipa trenera Mehmata Becirovicia nie była w stanie odrobić takiej straty.

Szwecja – Iran 75:58 (12:18, 17:13, 21:14, 25:13)

Szwecja: Pita 14, Maraker 11, Kjellbom 10, Hakanson 9, T. Massamba 7, Pahlmblad 7, Lindqvist 5, Gaddefors 5, Borg 3, Engstrom 3, B. Massamba 1, Person 0

Iran: Kardoust 11, Nikkhah Bahrami 10, Sahakian 10, Zangeneh 6, Yakhchali 6, Arghavan 5, Kazemi 4, Nassajpour 4, Afegh 2, Mashayekhi 0, Jamshidi 0