TKKF "Radziejowianka" turniej tenisa stołowego

Karol Szmagalski
W hali sportowej im. Franciszka Malinowskiego przy MZS w Radziejowie Ognisko TKKF „Radziejowianka” zorganizowało otwarty turniej Old Boy w tenisa stołowego dla panów, którzy ukończyli 35 lat.

Od godziny 900 rozpoczął się dla kategorii powyżej 50 lat, w którym uczestniczyło 20 panów, podzieleni na cztery grupy, z każdej grupy do fazy pucharowej przeszło trzech najlepszych zawodników. W meczach finałowych padły wyniki: Białkowski Adam (Toruń) pokonał w walce o trzecią lokatę Jędrzejewskiego Bohdana (Mogilno), mistrzem został Pierzchała Mirosław (Janikowo) pokonując po bardzo zaciętym pojedynku Tomasza Korczaka ( Płock). W zawodach uczestniczyli zawodnicy z: Toruń, Płocka, Inowrocławia, Boniewa, Złotoria oraz z powiatu radziejowskiego.

W drugiej kategorii +35 lat (Open) uczestniczyło 17 zawodników z Bydgoszczy, Janikowo, Torunia, Inowrocławia, Kowala, Trzemeszno, Płocka oraz z powiatu radziejowskiego. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery grupy następnie trzech najlepszych z grup przystąpiło do gry systemem pucharowym. Finał wygrał Paweł Bielunkiewicz (Bydgoszcz) pokonując Rafała Jurka (Janikowo), trzecie miejsce zdobył Pierzchała Mirosław (Janikowo) pokonując Korczaka Tomasza (Płock). Impreza została z finansowana z środków przeznaczonych na Wspieranie i Upowszechnianie Kultury Fizycznej w Powiecie Radziejowskim oraz w Mieście w 2016 roku. Sponsorami imprezy byli: Hurtownia Paliw „Olkop”, Jerzy Łąkowski sklep spożywczy „Helena”, Cezary Cieślewicz „Cezar” sklep sportowy. Organizator dziękuje dyrektorowi Remigiuszowi Koźmińskiemu dyrektorowi szkoły za udostępnienie sprzętu i hali oraz wszystkim za uczestnictwo w turnieju.