Sukces zawodników Orląt z Aleksandrowa Kujawskiego podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego [zdjęcia]

Ewelina Fuminkowska
Zawodnicy grupy lekkoatletycznej Orlęta Aleksandrów Kujawski wystartowali w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Nadesłane
Z medalami i sukcesami wrócili zawodnicy grupy lekkoatletycznej Orląt z Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkoatletyce U14/U16. Młodzi sportowcy z powiatu aleksandrowskiego poprawili także swoje życiowe wyniki.

Zawodnicy grupy lekkoatletycznej Orlęta z Aleksandrowa Kujawskiego mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Pod czujnym okiem trenerów Angieliki Śmigiel i Wojciecha Żywicy przygotowują się do wielu turniejów. Z ostatnich Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy przywieźli trzy medale, ale także poprawili swoje życiowe czasy.

Złoty medal w biegu na 600 m zdobył Ignacy Machciński. Dystans pokonał z czasem 1:46:00.
Kacper Kmieć wywalczył srebro w pchnięciu kulą 4 kg, natomiast Julia Pasztelaniec zdobyła brąz w pchnięciu kulą 2 kg.

Dobrym wynikiem mogą pochwalić się także: Laura Zygan, która wywalczyła czwarte miejsce w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 9,11, Weronika Madajczyk piąte miejsce w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 7,68. Na 100 metrów świetny czas uzyskał także Kacper Kmieć, który w klasyfikacji był piąty.

- Nasi zawodnicy poprawili także swoje życiowe wyniki. Może nie zdobyli medali, ale każdy poprawiony czas jest sukcesem - dodaje Wojciech Żywica, trener grupy lekkoatletycznej. - Jakub Śmigiel w rzucie oszczepem, Szymon Bajdalski w skoku w dal, Martyna Ossowska w skoku w dal, Mateusz Mordziński w biegu na 100 metrów.

4. kolejka 5. ligi kujawsko - pomorskiej Orlęta Aleksandrów Kujawski - Zdrój Ciechocinek

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Zdrój Ciechocinek. Tak było na...