Sokół doznaje porażki, a szczypiornistki cieszą się ze zwycięstwa

Maciej Wajer
Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend nasze zespoły piłki ręcznej. Kościerski Sokół doznał wyjazdowej porażki, natomiast KS Koście-rzyna wygrał mecz przed własną publicznością.

Zespół Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna po zwycięstwie na inaugurację drugiej części sezonu nad MKS Mazur Sierpc, udał się do Wejherowa, gdzie zmierzył się z miejscowymi Tytanami. Teoretycznym faworytem tego spotkania była nasza drużyna, ponieważ rywale to najsłabszy zespół w tabeli. Niestety, wydarzenia na boisku boleśnie zweryfikowały oczekiwania naszych szczypiornistów oraz kibiców.

Mecz od pierwszego gwizdka był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować dużej przewagi, dzięki której ze spokojem mogłaby udać się do szatni. Pierwszą partię nieco lepiej zakończyli podopieczni Andrzeja Gryczki, którzy na przerwę schodzili przy jednobramkowym prowadzeniem 12:11. Drugą część zdecydowanie lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy z upływem minut zaczęli powiększać swój stan posiadania.

W 42 minucie przewaga Sokoła urosła do pięciu trafień (20:15). Jednak w tym momencie nastąpiło przebudzenie miejscowych, którzy zaczęli grać jak w transie. W 55 minucie doprowadzili do remisu 23:23, a sama końcówka należała do gospodarzy, którzy rzucili cztery bramki z rzędu ostatecznie wygrywając 27:23. W najbliższą sobotę, 22 lutego Sokół będzie podejmował w Sokolni CKS Juranda Ciechanów. Początek meczu o 18.

W zupełnie innych nastrojach swój mecz kończyły piłkarki KS Kościerzyna. Podopieczne Dariusza Męczykow-skiego we własnej hali podejmowały MKS Karczew. Przyjezdne tylko na początku wyszły na prowadzenie, ponieważ później na parkiecie dominowały zawodniczki kościerskiego zespołu. Pierwszą połowę zakończyły zwycięstwem 20:9.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przewagę miały nasze szczypiornistki, a potwierdziły ją ostateczną wygraną 38:23. Najwięcej bramek dla naszej ekipy zdobyła Natalia Fesdorf, która ukończyła zawody z 13 bramkami. Kolejny mecz nasze szczypiornistki rozegrają na wyjeździe 29 lutego.