Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ruszył Budżet Obywatelski 2021 w Aleksandrowie Kujawskim

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Propozycje można składać osobiście w Urzędzie Miasta, drogą pocztową lub elektroniczną.
Propozycje można składać osobiście w Urzędzie Miasta, drogą pocztową lub elektroniczną. Krzysztof Górski
Plac zabaw, chodnik, droga, obiekty rekreacyjne, a może coś innego? Od 31-go lipca do 31-go sierpnia wszyscy mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na realizację Budżetu Obywatelskiego Aleksandrowa Kujawskiego.

W obecnej edycji budżetu obywatelskiego projekty będzie można składać przez cały sierpień. Zgodnie z założeniami, to mieszkańcy zdecydują, które pomysły zostaną zrealizowane w 2021 roku.

100 tys. złotych na Budżet Obywatelski w Aleksandrowie Kujawskim

Łączna pula pieniędzy do dyspozycji mieszkańców wynosi 100 tysięcy złotych. Projekty mogą dotyczyć zarówno inwestycji w infrastrukturę (np. budowa chodnika, postawienie koszy na śmieci czy stojaków rowerowych) jak i organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym, społecznym czy rozrywkowym. - Jesteśmy przekonani, że mają Państwo mnóstwo pomysłów, których realizacja będzie niezwykle istotnym aspektem rozwoju naszego miasta i okazją do aktywizacji lokalnej społeczności - przyznają władze miasta. - To od Państwa zależeć będzie, jakie projekty zostaną zgłoszone a później zrealizowane. Zachęcamy do zastanowienia się, co można zrobić lub poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysły mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Aleksandrowa

Prawo zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego przysługuje każdemu mieszkańcowi Aleksandrowa Kujawskiego. Zgłoszenie pomysłu wymaga poparcia co najmniej 10 mieszkańców miasta. Zgłoszenia zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji, a następnie zostanie przeprowadzone nad nimi głosowanie.

Pomysły zgłaszać można osobiście w Urzędzie Miasta, drogą pocztową lub elektronicznie na adres: [email protected]. Wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego, a także formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie aleksandrowkujawski.pl.

Przypomnijmy, że ostatnia edycja BO w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się w 2018 roku. Wtedy to mieszkańcy zdecydowali o realizacji dwóch projektów: Flowpark – Street Workout oraz Bezpieczny Aleksandrów – zakup i montaż automatycznych defibrylatorów AE.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto