Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozmawiali o dopalaczach w Zespole Szkół „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim

Tomasz Rychert/nadesłane
Kuratorium Oświaty/nadesłane
W ostatnich tygodniach zintensyfikowane zostały działania przeciw cynicznej dystrybucji i śmiercionośnej konsumpcji tzw. dopalaczy.

Przejawem determinacji tych działań są zmasowane kontrole pracowników Państwowej Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej punktów oferujących sprzedaż dopalaczy na terenie regionu kujawsko-pomorskiego. W efekcie zlikwidowano dziesiątki sklepów i hurtowni czerpiących zyski ze sprzedaży groźnego specyfiku. Jednym z punktów antydopalaczowej kampanii są realizowane z inicjatywy pani Jolanty Metkowskiej Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w każdym powiecie naszego województwa debaty z aktywnym udziałem młodzieży.

W dniu 15 grudnia 2015 r. odbyła się w Zespole Szkół nr 2 im. H. Dobrzańskiego „Hubala” debata pt: „Dopalacze – lepsze życie czy pułapka?”. Program wydarzenia oparty był na przeświadczeniu organizatorów o profesjonalizmie kadr powiatowych instytucji zajmujących się problemem dopalaczy i na zaufaniu do odwagi i elokwencji młodzieży biorącej w niej udział. Przeświadczenie to zostało w pełni potwierdzone - zarówno multimedialnie wspierane prelekcje zaproszonych fachowców, pełne werwy i polotu zaangażowanie młodzieży oraz przygotowanie gospodarzy należy uznać za pełny sukces przedsięwzięcia.

Gratulacje i podziękowania należą się przede wszystkim organizatorkom, paniom Elżbiecie Urbańskiej i Jolancie Michalskiej z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Jednym z licznych sformułowanych i wygłoszonych przez młodzież wniosków był postulat,
by debaty tego rodzaju odbywały się częściej. Dlatego warto wymienić uważnie i z szacunkiem wysłuchanych prelegentów. Pani Jolanta Aleksiuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała w sposób zajmujący o działaniu i skutkach zażywania dopalaczy. Pani Marta Białkowska - Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji przekonująco przełamując wszelkie wrogie młodzieżowe stereotypy wobec swojej instytucji zarysowała stopień powszechności zażywania środków uzależniających oraz konsekwencje prawne z tego wynikające. Na szczególne słowa podziękowania zasłużyła sobie pani Sylwia Pokorzyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która mimo przeszkód zdrowotnych z porywającą werwą opowiedziała o psychospołecznych uwarunkowaniach uzależnień. Wagę debaty i poparcie dla niej podkreśliła obecność starosty aleksandrowskiego, Dariusz Wochny oraz dyrektorów szkół - Zbigniewa Różańskiego, Andrzeja Nowickiego i Janusza Chrzanowskiego.

Ważnym i pozytywnie zaskakującym akcentem debaty na jej zakończenie było spontaniczne, chóralne odśpiewane przez jej uczestników piosenki Marka Grechuty pt.: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Całe wydarzenie zainaugurowane zostało także muzycznie - występem zespołu rockowego Partyzanci Hubala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto