Rosiek Syców zakończył rundę zasadniczą. Teraz czas na baraże

Adam Besz
Ostatnie spotkanie w ramach rundy zasadniczej zakończyło się przegraną siatkarzy Rośka Syców 1:3 z AZS UZ Zielona Góra.

Podopieczni Mariusza Dutkiewicza nie wykorzystali atutu własnego parkietu. Premierowa partia zakończyła się wygraną gości do 17.

Drugi set to bardziej zacięta walka, ale także sycowianie kończyli go w pokonanym polu, przegrywając 21:25.
Trzecia część była najbardziej wyrównana w tym spotkaniu. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna gra na przewagi, a ją wygrali gospodarze 26:24.

Kolejny set okazał się ostatnim w tym pojedynku. Maciej Muszyński i spółka musieli uznać wyższość rywala i przegrali do 22.

Tym samym sycowscy siatkarze po rundzie zasadniczej z sześcioma punktami na koncie okupują ostatnie miejsce w tabeli. Teraz sycowian czeka walka w barażach o utrzymanie w II lidze. Rywalem zespołu prowadzonego przez Mariusza Dutkiewicza będzie MKS Olavia Oława, w tabeli znajdująca się na szóstym miejscu.

Play-outy rozgrywane są do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania Rosiek Syców zagra na wyjeździe. Pierwszy mecz odbędzie się 29 lutego, a drugi 1 marca. Tydzień później w rewanżu sycowski zespół zagra przed własną publicznością i ewentualny kolejny mecz 8 marca. Zwycięzca tego starcia będzie miał zapewnione miejsce w II lidze w przyszłym sezonie. Z kolei przegrany będzie musiał walczyć z przegranym z pojedynku MUKS Ziemia Milicka Milicz - MKS Ikar Legnica o bezpośrednie utrzymanie.