Remis Zawiszy w Białymstoku! Gol Geworgiana! (ZDJĘCIA)

SZYMON SZAR
Remis Zawiszy w Białymstoku
Remis Zawiszy w Białymstoku Tutus Żmijewski
Zawisza Bydgoszcz zremisowała 1:1 w kolejnym wyjazdowym meczu TMobile Ekstraklasy. Gola dla Bydgoszczan na wagę remisu zdobył Wahan Geworgian.

Pierwsza połowa była wyrównana i dość ciekawa, choć przez kwadrans oba zespoły częściej traciły piłkę niż konstruowały akcje. Zawisza zaatakował w tej połowie pierwszy, ale potem to Jagiellonia była dłużej przy piłce, a goście starali się kontratakować.

W 42. min. goście mieli sporo szczęścia, bo Adam Dźwigała nie trafił, próbując zza pola karnego dokładnie zmieścić piłkę przy słupku bramki Zawiszy.

Na początku drugiej połowy, ku zaskoczeniu kibiców, to Zawisza zaatakował śmielej i stwarzał groźniejsze sytuacje.
Goście przeważali, ale pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po wymianie piłki między Plizgą i Maciejem Gajosem, ten pierwszy świetnym strzałem w długi róg dał prowadzenie Jagiellonii.

Kiedy jej piłkarze i kibice jeszcze cieszyli się z tego gola, padło wyrównanie. Akcję Zawiszy na lewym skrzydle zaczął Carlos, ograł Jakuba Tosika, w polu karnym odbita piłka trafiła do Vahana Gevorgyana, a ten już tylko dostawił nogę i był remis.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0)**Bramki:** Dawid Plizga 61 - Wahan Geworgian 62'

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Giorgi Popchadze, Michał Pazdan, Tomasz Porębski, Jakub Tosik, Adam Dźwigała, Alexis Norambuena (76' Tomasz Bandrowski), Dawid Plizga, Dani Quintana, Maciej Gajos (82' Paweł Drażba), Mateusz Piątkowski (65' Bekim Balaj).

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Sebastian Ziajka, Paweł Strąk, Andre Micael, Igor Lewczuk, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos, Hermes (81' Piotr Kuklis), Jakub Wójcicki, Wahan Geworgian (69' Michał Masłowski).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0