Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

PUP w Aleksandrowie Kujawskim ogłosił nabór wniosków na dofinansowania dla firm i organizacji pozarządowych

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
O dofinansowania mogą ubiegać się mikroprzedsiebiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą jednoosobową.

W przypadku mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prowadzących działalność gospodarczą jednoosobową warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym. Chodzi o stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrany okres powinien mieścić się w ramach czasowych: od po dniu 1 stycznia 2020 r. do dnia poprzedzającego złożenie wniosku. Miesiąc może być rozumiany jako 30 kolejno następujących po sobie dni kalendarzowych, jeśli wybrany dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego.

Dofinansowanie będzie przydzielane według spadku obrotów. Firmy jednoosobowe, których spadek wynosi ponad 80 proc. mogą liczyć nawet na 2340 zł przez najbliższe 3 miesiące.

W przypadku mikroprzedsiębiorstw oraz firm małych i średnich dofinansowanie będzie zależne od wynagrodzeń pracowników objętych wnioskiem. Ta sama zasada dotyczy też organizacji pozarządowych.Tutaj o pieniądze starać się mogą m.in. fundacje i stowarzyszenia, a także inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, np. kościelne osoby prawne, kluby sportowe. Wsparcie przysługuje w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19 o co najmniej 30 proc.

Dokumenty można składać drogą elektroniczną, przez portal.praca.gov.pl lub pocztą tradycyjną. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 54 282 46 96 wew. 222 lub pisząc na email: [email protected].

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto