MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. PUP w Aleksandrowie Kujawskim przyjmuje wnioski

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
W kwietniu br. Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

O pożyczkę mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 marca br. Wnioskodawca oświadcza o stanie zatrudnienia na dzień 29.02.2020 r. w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy.

Dokumenty należy złożyć pocztą tradycyjną lub poprzez platformę praca.gov.pl i wybranie adresata: Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim. Po zatwierdzeniu profilem zaufanym wniosek z automatu jest do rozpatrzenia. Przyjmowanie wniosków o udzielenie pożyczki przez urząd odbywać się będzie do wyczerpania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na ten cel.

Pożyczka będzie udzielana jednorazowo do kwoty 5 tysięcy złotych. Obowiązuje ją stałe procentowanie - 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku. Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.

Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy może być umorzona, pod warunkiem, że przez trzy miesiące od jej udzielenia przedsiębiorca nie zmniejszył stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 roku.

Szczegółowe informacje uzyskamy dzwoniąc pod numer tel: 54 282 46 96 lub pisząc na email: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto