Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat aleksandrowski. Udzielą pomocy niepełnosprawnym poszkodowanym w czasie epidemii

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Mariusz Kapała
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kujawskim realizuje program wsparcia niepełnosprawnych poszkodowanych w czasie epidemii koronawirusa.

Aleksandrowski PCPR realizuje program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”– Moduł III, który jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Warunkiem uzyskania pomocy jest utrata, w okresie od 9 marca 2020 roku do dnia 4 września 2020 roku, możliwości korzystania przez okres co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej. Pomoc udzielana jest w formie dofinansowania kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych.

Na pieniądze mogą liczyć osoby niepełnosprawne, które są m.in.: uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy lub podopiecznymi placówek rehabilitacyjnych, których działalność finansowana jest ze środków PFRON.

Wnioski należy składać do PCPR. Można ro zrobić za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia – sow.pfron.org.pl. Złożenie wniosku w systemie SOW nie wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie. Wniosek można również dostarczyć drogą tradycyjną na adres PCPR – ul. Władysława Sikorskiego 3, Aleksandrów Kujawski. Numer kontaktowy: 54 282 61 54.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto