Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciechocinek. Niebezpieczne miejsca w Ciechocinku, Aleksandrowie i okolicy. Tutaj często dochodzi do wypadków i aktów wandalizmu [zdjęcia]

OPRAC.:
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Niebezpieczne miejsca w powiecie aleksandrowskim według Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Niebezpieczne miejsca w powiecie aleksandrowskim według Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa archiwum/zdj ilustracyjne
W okresie od stycznia do kwietnia 2021 roku, przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono 41 zagrożeń dotyczących powiatu aleksandrowskiego. Największą grupę zgłoszeń (31 przypadków) stanowią zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Krótsza kwarantanna, eksperci chwalą decyzję

Mieszkańcy zgłaszają niebezpieczne miejsca w powiecie aleksandrowskim

W KMZB dostępne są 24 kategorie zgłoszeń, które można umieścić na mapie. Wystarczy wybrać lokalizację (miejscowość, ulicę, posesję), a za pomocą symbolu „+” wybrać rodzaj zagrożenia. Do zgłoszenia można dodać opis, datę, porę dnia, a także załączyć np. plik ze zdjęciem. Każde zgłoszenie, które się pojawi na mapie jest weryfikowane przez mundurowych. W zależności od jego rodzaju sprawdzeniem zajmują się dzielnicowi, a w przypadku zgłoszenia zagrożenia na drogach – policjanci z ruchu drogowego.

Zgłoszenia te dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogi, złej organizacji ruchu, parkowania na zakazie zatrzymywania się, nieprawidłowego parkowania oraz nielegalnych rajdów samochodowych. Pozostałe 10 przypadków to informacje o grupującej się młodzieży i zagrożeniu demoralizacją, używaniu środków odurzających, aktach wandalizmu, bezpańskich psach oraz "dzikich" wysypiskach śmieci.

- Wszystkie zgłoszone zagrożenia są wnikliwie sprawdzane przez aleksandrowskich policjantów. W wyniku tych czynności 23 zgłoszenia zostały potwierdzone. 13 przypadków nie potwierdzono, a 5 zgłoszeń okazało się być "głupim" żartem - informuje KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Policjanci przypominają, że KMZB nie służy do zgłaszania interwencji, lecz do wskazania kwestii problemowych, które są weryfikowane w czasie kilku służb – celem określenia, czy jest to incydent, czy sprawa występująca w dłuższym okresie czasu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto