Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat aleksandrowski jednym z partnerów marszałkowskiego programu wsparcia systemu usług społecznych

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Jednym z beneficjentów programu ma być Samodzielny Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Raciążku.
Jednym z beneficjentów programu ma być Samodzielny Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Raciążku. Jacek Smarz
Powiat aleksandrowski przystąpił do marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii koronawirusa oraz łagodzenia jej skutków.

Pakiet wsparcia systemu usług społecznych, który jest częścią marszałkowskiego programu, przewiduje zakup środków ochrony osobistej, dodatkowe wynagrodzenie pracowników na pierwszej linii, a także zakup testów w kierunku Covid-19. - Chodzi, z jednej strony, o zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, z drugiej o zapewnienie ciągłości pracy instytucji wsparcia społecznego – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Program zakłada wsparcie dla instytucji systemu opieki i usług społecznych w zakresie zaopatrzenia w środki ochrony osobistej personelu domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno - opiekuńczych, ośrodków pomocy społecznej czy schronisk i noclegowni dla bezdomnych. Ponadto przewiduje wypłatę wynagrodzeń dla personelu tych jednostek przez okres trzech kolejnych miesięcy.

- Powiat aleksandrowski jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia - poinformowało starostwo. - Przewidywana kwota wsparcia to ok. 650 tys. zł. przy zabezpieczeniu wkładu własnego w wysokości ok. 35 tys. zł.

Władze złożyły zapotrzebowanie na środki ochrony i wypłatę wynagrodzeń dla personelu: Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, Samodzielnego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Raciążku, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Starostwo ubiega się również o środki ochrony osobistej dla pracowników Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz o środki na testy dla personelu domów pomocy społecznej w kierunku COVID-19.

Wartość marszałkowskiego pakietu to 41 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, dotacji państwa oraz budżetów samorządów powiatowych.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto