Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podopieczni ŚDS w Aleksandrowie Kujawskim czekają na powrót do "domu"

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
śds
Zajęcia w w Środowiskowym Domu Samopomocy im. prof. Jana Władysława PIltza w Aleksandrowie Kujawskim pomimo zawieszenia działalności nadal trwają, choć zdalnie. Podopieczni placówki nie mogą się jednak doczekać wspólnych zajęć.

- Potrzeba terapii, usług opiekuńczych i specjalistycznych świadczonych poprzez tego typu placówki jak nasza jest tak naprawdę weryfikowana i uwidacznia niezwykłą rangę i potrzebę istnienia- mówi Dawid Urbański Kierownik ŚDS Aleksandrów Kujawski. - W tym szczególnym czasie staramy się być blisko z naszymi podopiecznymi, rodzicami i opiekunami ale także całą społecznością ŚDS.

Placówka nie ustaje w tworzeniu form terapii zdalnej, zachęcaniu do aktywności zarówno fizycznej jak i zajęciowej, profilaktyce i wzmacnianiu świadomości zachowań, kształtowaniu pozytywnych nawyków higienicznych, przeciwdziałania epidemicznego i sanitarnego - Na uwagę zasługują filmiki instruktażowe zajęć, konkursy, zadania, ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników - opowiada Dawid Urbański. - Jest to niezwykle trudny czas, narastają problemy zdrowia psychicznego, obawy, oczekiwania zarówno podopiecznych jak i ich rodzin. Ciężko jest wytłumaczyć pewne normy i ograniczenia.

Placówka opracowała procedury bezpieczeństwa związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ŚDS Aleksandrów Kujawski dotyczące uczestników, pracowników, rodziców i opiekunów. - Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożenia zakażeń koronawirusem, umożliwienie rodzicom, opiekunom, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy i opieki nad osobą niepełnosprawną podjęcia pracy i najważniejsze powrót do aktywności naszych uczestników i podopiecznych, którzy z utęsknieniem czekają na otwarcie ośrodka - mówi kierownik. - Zresztą pokazują nam to w filmikach i zdjęciach, które nadsyłają do nas, jak bardzo tęsknią i jak bardzo chcieli by się spotkać z rówieśnikami i pracownikami, korzystać z zajęć w „ich” domu. I to jest jakże budujące. Czekamy z utęsknieniem, aż ten trudny dla nas wszystkich czas minie i znów będziemy razem.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto