Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największa muzyczna impreza 2022 w Ciechocinku połączona z targiem. Spotkania z folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Muszli Koncertowej

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
49. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej - od 24 do 26 czerwca w Ciechocinku
49. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej - od 24 do 26 czerwca w Ciechocinku Archiwum K.Górski
Na scenie w Muszli Koncertowej zaprezentuje się ponad 30 zespołów i solistów, do tego targ z rękodziełem i regionalnym jedzeniem. W Ciechocinku odbędą się już 49. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

W tym roku odbędą się 49. spotkania z folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Pandemia przeszkodziła w organizacji poprzedniej edycji, ale zespoły, które wystąpią na scenie w Muszli Koncertowej potwierdzają, że miały więcej czasu na przygotowanie.

To największa i najstarsza folklorystyczna impreza w kraju. Pokazuje bogatą tradycję i historię Kujaw oraz Ziemi Dobrzyńskiej. W tym roku, przez dwa dni, zaprezentuje się ponad 30 zespołów z całego województwa. Wzorem lat ubiegłych imprezie towarzyszy kiermasz produktów regionalnych, rękodzieła i staroci.

- Od lat staramy się zachowywać nie tylko tańce i stroje, ale także kujawskie rękodzieło. Na targu będę wiklinowe przedmioty, ale także haftowane kujawskie chusty oraz panie, które znają tajniki i potrafią wyhaftować regionalne wzory - opowiada Agnieszka Dąbrowska, dyrektor MCK w Ciechocinku.

Zespoły, soliści i grupy dziecięce, będą oceniane przez jury w składzie: Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, Aleksandra Bakiera i Piotr Stawski. Nagrody przyznawane będę w kilku kategoriach, a na scenie będzie można podziwiać i dorosłych i dzieci.

Impreza odbędzie się w parku przy Muszli Koncertowej i potrwa trzy dni, od 24 czerwca do 26 czerwca.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 14 od Ciechocińskiego Jarmarku Ludowego. Stoiska będą zlokalizowane obok Muszli Koncertowej. O godz. 21 Noc Kupały - widowisko muzyczno-teatralne w reżyserii Adama Łoniewskiego, o naszym rdzennym obrzędzie sobótkowym opowiadają połączone sztuki artystyczne- muzyka, taniec, śpiew i teatr.

Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej 2022. Harmonogram imprezy

Sobota, 25 czerwca

  • od godz. 10.00 Ciechociński Jarmark Ludowy
  • od 10.15 do ok.godz.15.00 występy zespołów ludowych.
  • godz. 15.30 koncert zespołu Folk Kwartet
  • kapela gra muzykę rozrywkową z przełomu lat 20. i 30. ( m.in. E.Bodo, Kabaret Starszych Panów oraz innych gwiazd polskiej estrady) oraz muzykę ludową z różnych stron świata.

Niedziela, 26 czerwca

  • od godz. 11.00 do ok. godz.14.40 występy zespołów ludowych
  • godz. 15.30 koncert Kapeli Brodów Muzyka łączyła w sobie popisy muzykantów, refleksje nad ludowym brzmieniem i zabawę ze współczesnością. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, saksofonu, basów kaliskich oraz – przy pełnym składzie – kontrabasu i perkusji.
  • ok godz. 16.30 wręczenie nagród i ogłoszenie wyników

-Celem imprezy jest prezentacja dorobku kulturalnego regionu Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, rozbudzenie zainteresowania tradycją i kulturą ludową, upowszechnianie sztuki ludowej i folkloru Kujaw wśród mieszkańców
Ciechocinka, kuracjuszy i turystów przebywających w Uzdrowisku oraz promocja twórczości ludowej - dodaje dyrektor MCK, Agnieszka Dąbrowska.

Niesamowite stare zdjęcia basenów w Ciechocinku. Tak się kie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto