Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na jakie fundusze mogą liczyć przedsiębiorcy?

Jolanta Młodecka
archiwum
Choć jeszcze nie rozpoczęto naboru wniosków w Regionalnym Programie Operacyjnym województwa, to warto mieć wiedzę na temat tego, co czeka nas w najbliższym czasie i na jakiego rodzaju pomoc można liczyć.

Jutro, 2 bm., w godz. 10-13.30, w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku (ul. Bechego 2) omówione zostaną działania RPO i programów krajowych skierowane do przedsiębiorców. Moment jest na to odpowiedni, ponieważ powstał Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych RPO, który określa na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy do 2023 r.

Pomoc w ramach programów operacyjnych dedykowana jest głównie tym, którzy mają pomysł na innowacje i do ich realizacji potrzebują wsparcia ze strony uczelni albo instytutów naukowo-badawczych. Będą nowe instrumenty zwrotne na budowę elektrowni pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, czy też rozwiązania wpływające na zmniejszenie zużycia energii w przedsiębiorstwie.

Natomiast trwają już nabory w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc na współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi, czy też stworzenie własnego laboratorium służącego do prowadzania prac badawczych, albo świadczenia takich usług na rzecz innych przedsiębiorstw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto