Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Modernizują szpital w Radziejowie, kupują nowy sprzęt

Jolanta Młodecka
Oddział dziecięcy, od lewej: Teresa Tomczak, Jadwiga Domowicz, ordynator dr Maciej Małecki, doktor Bogdan Zachwieja, Danuta Osińska, pielęgniarka oddziałowa i doktor Anna Rybarczyk
Oddział dziecięcy, od lewej: Teresa Tomczak, Jadwiga Domowicz, ordynator dr Maciej Małecki, doktor Bogdan Zachwieja, Danuta Osińska, pielęgniarka oddziałowa i doktor Anna Rybarczyk Jolanta Młodecka
Bezpieczeństwo dla pacjentów i lepsze warunki pracy dla personelu to najważniejsze efekty zmian jakie zachodzą w radziejowskim ZOZ .

Jako samodzielna placówka powstał 1 stycznia 1999 r. Jego budowa rozpoczęła się już po wprowadzeniu reformy administracyjnej i utworzeniu nowych województw, w tym włocławskiego. Do użytku oddany został w 1979 r. Zaprojektowany był na 272 łóżka, cztery podstawowe oddziały: wewnętrzny, dziecięcy, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy. Ponadto wybudowano obiekty zapewniające pełną obsługę diagnostyczną, logistyczną, administracyjną, a także działalność poradni specjalistycznych i pogotowia ratunkowego.

Przez piętnaście lat placówka rozwijała się, realizowane były kolejne inwestycje, często wspomagane funduszami unijnymi. Sukcesywnie moderniziowano szpitalną infrastrukturę.

Inwestujemy, odnawiamy szpital, szukamy funduszy

- Zaczęliśmy kilka lat temu od przebudowy kotłowni i sieci cieplnej, co kosztowało ponad cztery miliony złotych, ale dostaliśmy wsparcie z Narodowego Funduszu Och-rony Środowiska - twierdzi dyrektor Zbigniew Skonieczny. - Za unijne dotacje wdrożyliśmy program modernizacji w diagnostyce, kupiliśmy ponad sto czterdzieści różnych urządzeń i sprzęt medyczny. Na to wydaliśmy ponad pięć milionów złotych, a prawie trzy miliony czterysta tysięcy pochodziło z dotacji unijnych. Innym naszym projektem, realizowanym z kasy państwowej oraz funduszu rehabilitacji, było doposażenie oddziału rehabilitacji.

Dyrektor Zbigniew Skonieczny z satysfakcją wylicza kolejne inwestycje i kolejne źródła ich finansowania. Widać z tego, że radziejowski szpital nie ominie żadnej okazji, by takie fundusze zdobyć. W ostatnim czasie główny budynek szpitala został ocieplony i ozdobiony kolorową elewacją, wybudowany został wygodny parking, dyrektor już myśli o tym, jak zdobyć pieniądze na budowę kolejnego parkingu, tego od frontu budynku.

Najważniejszy: personel medyczny i pomocniczy

Inwestycje, wyposażenie w nowoczesny sprzęt i urządzenia - to wszystko jest oczywiście ważne, ale nie ważniejsze od kadry: lekarzy, pielęgniarek, ratowników, pracowników służb technicznych i innych. To oni tak naprawdę budują pozycję szpitala, sprawiają, że jest dobrze oceniany przez pacjentów.

- Nasz szpital posiada trzy certyfikaty jakości i to jest właśnie zasługa dobrej pracy naszego personelu - zapewnia dyrektor Skonieczny.

Przed radziejowską placówką kolejne wyzwania. Te inwestycyjne, to zakup nowego sprzętu, m.in. tomografu komputerowego i zainstalowanie nowej windy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto