Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Rada Miejska w Aleksandrowie Kujawskim? Trwają konsultacje społeczne

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Władze Aleksandrowa Kujawskiego planują powołanie do życia Młodzieżowej Rady Miejskiej. Będzie to organ doradczy dla Rady Miejskiej w sprawach ludzi młodych.

Młodzieżowa Rada Miasta to narzędzie praktycznego uczenia młodych mieszkańców i mieszkanek procesów funkcjonowania samorządu oraz wpływu na decyzje i przedsięwzięcia na szczeblu lokalnym. Jest to organ doradczy dla Rady Miasta i ma prawo opiniować projekty decyzji, które władze gminy mają zamiar podjąć, a dotyczyć one będą młodych ludzi. Może również na tej płaszczyźnie podejmować inicjatywy, przedstawiając burmistrzowi propozycje określonych działań w zakresie funkcjonowania miasta lub jego organów.
Członkami MRM mogą być mieszkańcy, którzy nie ukończyli 21 roku życia. W skład rady wchodzi 15 radnych. Prawo wybierania radnych do MRM mają uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z wyłączeniem placówek dla dorosłych z siedzibą na terenie miasta lub zamieszkali na terenie miasta, jednak uczący się w szkole poza jego terytorium.

Wzorem starszych kolegów członkowie MRM złożą ślubowanie i będą uczestniczyć w sesjach zwoływanych na wniosek przewodniczącego. Te mają odbywać się nie rzadziej niż raz na kwartał. Nadzór na d ich działalnością pełnić będzie Rada Miasta.
We wtorek, 30 czerwca 2020 roku w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie projektu uchwały powołującej Młodzieżową Radę Miejską oraz nadania jej statutu. Konsultacje potrwają do 14 lipca.

Uwagi zbierane są na formularzu dostępnym w Urzędzie Miejskim przy ul. Słowackiego 8, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej aleksandrowkujawski.pl.

Formularze można składać na trzy sposoby: w formie pisemnej w sekretariacie UM (pok. 102) w godzinach przyjęć mieszkańców, w formie korespondencyjnej na adres UM, a także drogą elektroniczną poprzez wysłanie na adres: [email protected]. Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji, Kultury i Sportu pod nr:542826830.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto