Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołaj ze Stawek będzie reprezentował nasz region w finale konkursu "Ojcowizna" [zdjęcia]

Jadwiga Aleksandrowicz
To niewątpliwy sukces dwojga młodych ludzi z powiatu aleksandrowskiego i ich opiekunów: nauczycielskiego małżeństwa Agnieszki i Macieja Marjańskich.
To niewątpliwy sukces dwojga młodych ludzi z powiatu aleksandrowskiego i ich opiekunów: nauczycielskiego małżeństwa Agnieszki i Macieja Marjańskich. A.M.
Mikołaj Szwebs, uczeń szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Stawkach (gm. Aleksandrów Kujawski) wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu "Ojcowizna". Będzie reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim w swojej kategorii wiekowej. Dagmara Gębicka, uczennica szkoły podstawowej w Nieszawie zajęła IV miejsce.

To niewątpliwy sukces dwojga młodych ludzi z powiatu aleksandrowskiego i ich opiekunów: nauczycielskiego małżeństwa Agnieszki i Macieja Marjańskich. Mikołaj Szwebs, uczeń szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Stawkach za pracę pt. "Moje województwo -przewodnik dla dzieci po Kujawsko - Pomorskiem" zdobył na eliminacjach wojewódzkich konkursu "Ojcowizna" I miejsce, a tym samym przepustkę na finał centralny, gdzie będzie reprezentował nasz region. Do konkursu Mikołaja przygotowywała Agnieszka Marjańska, nauczycielka w ZS w Stawkach.

W wojewódzkim konkursie obok młodych ludzi z m.in. Torunia, Włocławka, Żnina i innych miejscowości województwa brała udział także Dagmara Gębicka, uczennica szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Nieszawie. Zajęła IV miejsce za pracę zatytułowaną "Moja Nieszawa dawniej i dziś". Opiekunem Dagmary był Maciej Marjański, nauczyciel nieszawskiego zespołu.

- Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę "Miasto- Ludzie-Rzeka", przygotowaną w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Prezentowana ekspozycja obejmuje czasy od wybudowania bulwarów połowy XIX wieku do ukończenia stopnia wodnego w 1970 r. i zawiera fotografie, pocztówki, grafiki oraz obrazy o tematyce wiślanej, m.in. Władysława Podkowińskiego - informuje Agnieszka Marjańska. - Ciekawym elementem wystawy są przedmioty wydobyte z dna rzeki, między innymi mapy i modele jednostek pływających po Wiśle w XIX i XX wieku.

Konkurs urozmaicił występ uczniów Zespołu Szkół w Kruszynie, którzy przedstawili historię Włocławka jako stolicy Kujaw oraz zwyczaje i tańce ludowe.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto