Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Zbigniew Wodecki w Radziejowie

2016-10-02 12:00:52

W dniu 1 października 2016 roku w sobotni wieczór, było sentymentalnie, zabawnie i co najważniejsze przy pięknej muzyce, której przez wiele lat słuchały pokolenia Polaków. Zbigniew Wodecki zagrał koncert w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie.

Radziejowskiej publiczności dał pokaz swego kunsztu Zbigniew Wodecki, legenda polskiej estrady, która z muzyką nierozerwalnie związana jest już od 40 lat. Zaśpiewał utwór „Oczarowanie”; „Zacznij od Bacha”, „Maje” i wiele innych.

Między kolejnymi piosenkami artysta raczył publiczność zabawnymi anegdotami, po których padały gromkie brawa. Artyście towarzyszyła aktorka Renata Zarębska z kultową piosenka „ Noc z Renatą” i innymi.

Warto przypomnieć, że Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Był jurorem w programie „Taniec z gwiazdami” oraz gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd”. W zeszłym roku wydał album studyjny „1976: A Space Odyssey” będą odświeżeniem płyty Wodeckiego z 1976 roku.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj