Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Wystawa Fajansu w Izbie Regionalnej Radziejowa

2018-09-17 12:36:41

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie w Izbie Regionalnej zorganizowało ze środków Starostwa Powiatowego w Radziejowie przy wsparciu Banku Spółdzielczego w ramach projektu „ W zgodzie z tradycją”.

Jej otwarcie nastąpiło w dniu 18 września 2018 roku. Patronat medialny ABC Powiatu oraz Radziejowianin. Licznie zgromadzeni mieli okazję obejrzeć zgromadzone tu eksponaty, wysłuchać informacji o Włocławskim Fajansie, zakładach produkcyjnych we Włocławku, Kole, Bolesławcu.

Posłuchać wielu ciekawostek związanych z historią tych zakładów, motywami umieszczanymi na poszczególnych wyrobach, stosowanymi technikami i innymi ciekawymi informacjami dotyczącymi tego tematu. Mówiła o tym Pani Karolina Budzisz- Kwiatkowska z Muzeum we Włocławku, autorka opracowania „Pamiątka z fajansu”.

Eksponaty do wystawy pochodzą od darczyńców mieszkańców Miasta zbierane przez lata, które przynosili. To także talerze, jako nagrody np. dla Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” z Radziejowa, TKKF itp. Jest wiele eksponatów z Fabryki Fajansu we Włocławku, ale też pojedyncze eksponaty z Koła i Bolesławca. Wiele eksponatów z chwilą ogłoszenia zamiaru wystawy dotarły w tych dniach.

Wystawa w Izbie Regionalnej będzie czynna do 18 października 2018 roku. Urozmaiceniem tej wystawy był występ nauczycieli Szkoły Muzycznej w Radziejowie Pani Malwiny Sikorskiej i Pana Piotra Błocha, którzy brawurowo wykonali mi. Y.Tiersena „ La Nogee”, L. Gosseca „Gawot”, G. Hermosa „ Breheme”.

Poczęstunek przygotowały Panie KGW Witowo i Gminnego Ośrodka Kulturalno-Bibliotecznego w Czołowie. Ponadto odbył się tradycyjny pokaz wyrobu masła w nowej kierzance wykonanej przez rzemieślnika z Barcina dla uczestników dzisiejszego spotkania. Wsparcie finansowe Banku Spółdzielczego w Radziejowie.

Wystawę przygotowały członkinie TMK.

Wystawa została zorganizowana w Dniach obchodów XXI Europejskich Dniach Dziedzictwa, którego hasło brzmi – Dla Niepodległej i realizacji projektu „W zgodzie z tradycją”.


Album Fotek. Tutaj:

https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10217954854283856&type=3&fb_dtsg_ag=AdzOp1qngVZwhUUb8ltwZGks9h8BVFreXk-M5f5oapwLbQ%3AAdyXivUbpSeiE7u7H6-FgEoCMN4KI0TSonatWdjrLSU89Q

Spacer po Izbie:
https://photos.google.com/share/AF1QipMMikl6ym_ILqLWR2eaxr3jXVI7nbkiBsOF_W2-OErUE2A2nx0L96uQbabHfS3Wlw/photo/AF1QipNiYJFSlm-7cyYcuEYt6O0kwZe5mqhgc_cj3kLR?key=WEFYb2padlpudlZlaWZVT2p6ZEczclJmSmhVem9R

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj