Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Podsumowanie konkursu „Barwy jesieni” w Radziejowie

2015-11-25 08:29:02

Jesień uważana jest za najpiękniejszą porę roku. Bajecznie kolorowa, gdy na drzewach wiszą jeszcze czerwone, żółte i brązowe liście oświetlane przez mocne jesienne słońce. Pokazuje inne oblicze, gdy pada listopadowy deszcz, świat zakrywa mgła i jest bardzo zimno. To przyczynek do licznych konkursów.

W radziejowskiej bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu "Barwy jesieni”, w którym udział wzięły artystycznie uzdolnione osoby niepełnosprawne. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu pracy literackiej o tematyce jesiennej - w formie wiersza lub prozy. Dominowały prace plastyczne, o interesujących, oraz zróżnicowanych formach. Jego uczestnikami byli podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, placówek oświatowych. Wszystkie prace pokazywały dużą wrażliwość ich twórców, były piękne jak piękna jest jesień o tej porze. Autorzy w swoich pracach pokazali jesienne kolory, jak i niesamowite barwy jesieni. Tak jak liście klonu w naturze przybierają piękne kolory jesienią, tak mieniły się w poszczególnych pracach. Było też szereg innych elementów związanych z jesienią.

W konkursie wzięło udział 87 uczestników. Wykonano 75 prac, w tym 1 praca w kategorii - poezja. Uczestnicy Konkursu to: -uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, -podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kuj.,podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi, -Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych SUBICERE, -uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj., podopieczni Pracowni Rehabilitacji i Integracji Sensorycznej w Szostce, uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie.

Slajd. Tutaj:
http://slajdzik.pl/slajd/konkurs-barwy-jesieni-radziejow-2015-114515

Oto wyniki:

I miejsce zdobył Krzysztof Maciołek z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi
II miejsce zdobyła Barbara Wieczorkiewicz z DPS w Piotrkowie Kuj.
III miejsce zdobył Antoni Antol z ŚDS w Radziejowie
IV miejsce zdobył Karol Kujawa z SOSW w Radziejowie
V miejsce zdobyła Tamara Kardacz z SOSW w Radziejowie
V miejsce zdobył Grzegorz Michalak z SOSW z Radziejowa

Urozmaiceniem był występ artystyczny "Jesienny Koncert" przygotowany przez uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego W Radziejowie. Opiekunowie: Paulina Kostecka, Danuta Urbańska, Magdalena Stołowska, Magdalena Kapelińska, Jarosław Kaczorowski.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Radziejowskiego i Burmistrza Miasta Radziejów.
Gratulacje dla nagrodzonych, wszystkich uczestników a także i dla organizatorów.


Wystawa - „Barwy jesieni” tutaj:

Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10208495379842907.1073742576.1259848402&type=3

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj