Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Otwarcie wystawy twórczości Stanisława Gulczyńskiego w Izbie Regionalnej Radziejowa

2017-04-26 11:22:02

W dniu 26 kwietnia 2017 roku podczas spotkania koła rękodzieła, przy udziale członków rodziny i zaproszonych gości w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia”, dokonano otwarcia wystawy zgromadzonych w Izbie oraz udostępnionych przez rodzinę obrazów, grafiki, rzeźb stworzonych przez nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Stanisława Gulczyńskiego, którego grób znajduje się na miejscowym cmentarzu.

Wystawa przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie we współpracy z Towarzystwem Miłośników Kujaw z Radziejowa, które zaprosiły na jej otwarcie wystawy poświęconej twórczości Stanisława Gulczyńskiego, nauczyciela, także Kierownika Szkoły Specjalnej( obecnie SOSW), kościelnego miejscowej fary. Wyeksponowano pamiątki ze zbiorów Izby Regionalnej oraz zbiorów rodzinnych Państwa Gulczyńskich jego dokonania artystyczne w zakresie malarstwa, rzeźby, grafika jak również wiersze poświęcone Miastu i Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Tematycznie jego twórczość to sacrum – święte rzeźby, obrazy, Radziejów, Kujawy.

Wśród wielu gości na spotkaniu jego rodzina, nauczyciele, którzy z nim pracowali, a także ksiądz proboszcz kościoła Farnego.

Młodzież z SOSW, MZS, LO recytowała wiersze Stanisława Gulczyńskiego, połączone z melodiami i śpiewem kujawskim. Prowadziła spotkanie Pani Celina Głowacka. Podczas spożywania ciasta, kawy, herbaty w żywej dyskusji z członkami rodziny wspominano Pana Stanisława.

Wystawa czynna będzie do 13 maja 2017 roku. Można ja oglądać w Izbie Regionalnej w każdy wtorek, czwartek w godzinach 10,oo-15,oo oraz sobotę godzina 10,oo-13,oo. Rozpoczyna cykl spotkań – „Promocja twórców regionu”.
Kolejne udane i potrzebne spotkanie.


Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie obchodzące w tym roku 55 rocznice swego powstania w otwartej w dniu 13 stycznia 2017 roku w nowej siedzibie Izbie Regionalnej tzw. Starej Plebani przy kościele farnym swoim działaniem, na co dzień realizuje hasło „Ocalić od zapomnienia naszą tradycję, fakty, zdarzenia, ludzi związanych z naszym miastem, powiatem, Kujawami”.

Slajd. Tutaj:
http://slajdzik.pl/slajd/wystawa-stanislawa-gulczynskiego-136370

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj