Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Ostatnia droga Kazimierza Tyczkowskiego

2016-04-13 17:04:09

W dniu 13 kwietnia 2016 roku o godz.12,oo w Kościele Farnym kościele p.w. NMP Mszą Świętą rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Spoczął na miejscowym cmentarzu w Radziejowie. Tłumy radziejowian i nie tylko, rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Kazimierza Tyczkowskiego skromnego człowieka, który wrósł w tę naszą małą ojczyznę. Pożegnała go z pocztem sztandarowym delegacja ZS RCKU w Przemystce, gdzie przez wiele lat pracował.

Kazimierz był moim kolega jeszcze z czasów szkoły podstawowej, pasjonował się śpiewem i tańcem. Przez wiele lat uczestniczył w występach miejscowego Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca „Kujawy”. Wielokrotnie na temat tego zespołu rozmawialiśmy, przynosił mi fotki z jego występów opowiadał o wspaniałej atmosferze, jaka była w tym zespole. Cieszył się z jego sukcesów. Martwił, że niedostatecznie jest promowany, że nie ma w nim nowych młodych członków. Był fanem różnych wyjazdów a zwłaszcza pielgrzymek. Po powrocie z nich z dużym ożywieniem opowiadał, gdy się spotkaliśmy o przeżyciach, jakie dla niego się z nimi wiązały. Był sumiennym, uśmiechniętym, niezwykle życzliwym człowiekiem.

Wśród żegnających go była Pani Wanda Waszak, która w imieniu własnym i członków Zespołu oddała mu hołd uczestnicząc w ostatniej jego drodze.

Dla niego niezwykle ważna była rodzina, o którą dbał, troszczył się z jego nieodłącznym uśmiechem.
Pozostawił w bólu żonę, dzieci z rodzinami i innych członków rodziny, znajomych, przyjaciół.
Będzie nam Ciebie brakowało drogi Kazimierzu, chociaż w sercach naszych i pamięci naszej zostaniesz na zawsz
e.

Najszczersze wyrazy współczucia dla żony, dzieci, najbliższych od tych ci, którzy go znali.
Spoczywaj w spokoju Kazimierzu! Jeszcze niedawno byłeś wśród nas.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj