Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Młodzież w Izbie Regionalnej Radziejowa

2015-09-25 08:01:55

W dniu 25 września 2015 roku kolejna grupa młodzieży odwiedziła Radziejowską Izbę Regionalną Towarzystwa Miłośników Kujaw, gdzie poznają dziedzictwo regionalne Kujaw i ziemi radziejowskiej na podstawie licznie zgromadzonych eksponatów w tym naszym „Małym Muzeum”.

Po Izbie Regionalnej oprowadzała Pani Halina Paczkowska Prezes TMK informując o zgromadzonych tu eksponatach oraz przybliżając historię naszego regionu. Byli to uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej Publicznej nr 1 im. M. Kopernika z nauczycielami jednocześnie członkami TMK Paniami Anną Sobieraj i Wiesławą Marek . W Izbie gościła także Pani Górczyńska powinowata założyciela TMK Józefa Górczyńskiego.

Więcej o Izbie Regionalnej tutaj:
http://www.kujawy06.republika.pl/

Towarzystwo Miłośników Kujaw od lat utrzymuje współpracę z miejscowymi szkołami prowadząc systematyczna współpracę w zakresie edukacji regionalnej. Tematem spotkań jest popularyzacja wiedzy o przeszłości jako nauki oraz zapoznanie najmłodszych z dziedzictwem kulturowym i doświadczeniem . W ramach tych spotkań chcemy przybliżyć uczestnikom różne dziedziny życia codziennego naszych przodków oraz udowodnić, że niezależnie od czasu i miejsca pewne rozwiązania były uniwersalne i niezmienne przez wieki. A zwłaszcza historię regionu, tożsamość regionalną i przynależność kulturalną.


TMK dużą uwagę poświęca edukacji regionalnej od Przedszkola przy współpracy z nauczycielami, którzy poprzez różne formy ( lekcje muzealne, projekty, wyjścia do zwiedzania zbiorów regionalnych Izby Regionalnej TMK mieszczącego się w budynku Biblioteki – parter przybliżają tożsamość regionu , „aby zachować od zapomnienia”. Nasza Biblioteka jest także partnerem do edukacji regionalnej – posiada bogaty księgozbiór regionalny, prowadzi wiele form pracy na rzecz promocji Regionu ( lekcje biblioteczne, Konkursy, itp.). Wspólnie organizujemy po raz piaty wystawy „Spotkanie z tradycją” ( warsztaty , Prelekcje etnografa z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej). To dzięki partnerskiej współpracy z Biblioteką od 23 lat w jej budynku mieści się Izba Regionalna. To ,że nauczyciele dbają o edukacje regionalną świadczy ,że 27 % nauczycielki jest jednocześnie członkami TMK.

"Spotkanie z przeszłością"
http://slajdzik.pl/slajd/mlodziez-w-izbie-regionalnej-w-dniu-matki-w-radziejowie-107739

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj