Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Inauguracja nowego roku w KDUTW Oddział Radziejów

2019-10-05 15:06:56


W dniu 7 pażdziernika 2019 roku w goscinnych progach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie spotkali się Słuchacze KDUTW Oddział Radziejów na inauguracji kolejnego semestru.

Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Słuchaczy KDUTW Oddział Radziejów Jan Jaworski, który powitał przybyłych słuchaczy a w ich imieniu i własnym naszych gości. Wśród nich z KSW we Włocławku byli: dr Władysław Kubiak dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Jerzy Nowacki Prezes Zarządu KDUTW.

Wśród gości byli także sekretarza Starostwa Powiatu Radziejowskiego Małgorzata Chłodzińska, dyrektor MiPBP Danuta Wielgosz i dyrektorzy miejscowych szkół: Jacek Malinowski ZSR CKU Przemystka i inni.

Po zapoznaniu z porządkiem obrad słuchaczy i zatwierdzeniu przystąpiono do realizacji programu.


Jan Jaworski przedstawił dokonania oraz zamierzenia jakie stoją przed naszym Oddziałem. To wystąpienie było przesłanką do zabrania głosu przez naszych gości. A mianowicie: dr Władysława Kubiaka - dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie z KSW we Włocławku , Prezesa Zarządu KDUTW Jerzego Nowackiego, którzy w swoich wypowiedziach podkreślali sukcesy jakie odnosi Oddział Radziejów stanowiący wzór do naśladowania. Dobrą organizację, ciekawą tematykę i duże zangazowanie Rady Słuchaczy i jej Przewodniczącego wręczono w imieniu rektora KSW dyplom

Okolicznościowy wykład pt. „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce” wygłosił dr Władysław Kubiak - dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie z KSW we Włocławku wskazując w nim na to, że II wojna światowa – była największą wojną światową w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Trwała od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945 roku, a w Azji do 2 września 1945 roku. Działania wojenne prowadzono w Europie, Afryce, Azji oraz oceanach. Dokładna liczba ofiar II wojny światowej nie jest znana. Według różnych szacunków mogło w niej zginąć od 50 do ponad 70 mln ludzi.

Podniosłym akcentem było wręczenie wyróżnień, podziękowań z okolicznościowych dyplomów.
Wśród wyróżnionych byli : Irena i Zdzisław Wożniakowie z okazji 50 rocznicy ślubu, Mirosława Szynkowska z okazji rocznicy urodzin, Kazimiera Banasiak i Mirosława Łodygowska z okazji rocznicy urodzin.
Na tym spotkanie zakończono.
Album fotek.Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10221126076402427&type=3

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj