Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Dzień Kujawski w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie

2018-02-08 14:14:23

W Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie od lat tworzy się niezbędny klimat, aby młodzieży przybliżyć tradycje naszego miasta, powiatu, Kujaw.

8 lutego 2018 roku grupa nauczycieli, będących jednocześnie członkami Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, obchodzącego ub.r. 55-lecie swego istnienia (Panie : Aneta Kalicka, Lidia Nieznalska, Maria Eznarska, Grażyna Trzmielewska, Wiesława Cicha) w tradycyjny dzień „ Tłustego czwartku” zorganizowały „Dzień Kujawski” o bogatym programie.

W hali sportowej im. Franciszka Malinowskiego licznie zgromadzeni mieli okazję wysłuchać występu zespołu z gminy Dobre – Bronisławianki” oraz obejrzeć występ swoich koleżanek i kolegów, którzy pod kierownictwem Pani Grażyny Trzmielewskiej w ramach grupy teatralnej zaprezentowali tzw. „Szkolna Kozę”. Szkolna Koza przeszła po poszczególnych klasach, gdzie zbierała datki na cel charytatywny ( pomoc dla Zuzi).

Tego dnia odbyły się prelekcje, które wygłosili Pan Leszek Kalicki pt. Powstanie styczniowe na Kujawach” oraz Pan Krzysztof Wątrobicz pt. Radziejów poprzez stulecia”.

Nie zapomniano o tradycyjnym „Pączku”.Serwowano je w ramach „Słodkiego poczęstunku”. Ich zapach wypełniał szkołę a także w salach lekcyjnych z wychowawcami.

Na zakończenie tego dnia organizatorzy zaprosili na stołówkę wszystkich pracowników szkoły na tradycyjny żurek kujawski i „pajdę” chleba ze smalcem.

W sumie udana, potrzebna, pożyteczna impreza. Brawa za pomysł i jego realizację.
Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10216115693305981.1073743164.1259848402&type=3

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj