Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

DKK w Bibliotece Radziejowa

2017-03-02 11:09:55

W dniu 28.02.2017r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Niedawno (01.02.) minęła kolejna rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Biblioteka kupiła książkę pt. " Najlepiej w życiu ma twój kot" - listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Przypomniałyśmy sobie wybitną poetkę.
Natomiast czytać będziemy "Dwa światy Zofii" Kariny Obary.

Wprawdzie według jednej z najstarszych polskich legend Wanda wolała rzucić się do Wisły niż poślubić Niemca, to jednak od wieków Niemcy i Polacy, nie tylko na terenach dzisiejszej Polski, byli bliskimi sąsiadami, mieszali się ze sobą, zawierali małżeństwa lub tylko schodzili się i rozchodzili. Jedną z takich historii opowiada Karina Obara.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj