Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Co z budową ścieżek rowerowych w powiecie radziejowskim?

2016-06-09 16:30:32

Jest 5 listopada 2014 roku zaproszony przez Stefana Śpibidę wójta gminy Dobre byłem na otwarciu wybudowanej ścieżki rowerowej. Ścieżka pięknie się wkomponowała w otoczenie, wspaniale zrobiona, z przyjemnością się po niej jedzie rowerem.

Dziś jest 9 czerwca 2016 roku, piękne, słoneczne popołudnie. Wsiadam na rower i ruszam w trasę: Bieganowo, Sędzin, Michałowo, Bronisław, Broniewo, Płowki, Kontrewers, Radziejów. Ponad 50 km. Na trasie Dobre Wieś – Krzywosądz jadę po tej ścieżce rowerowej. Po ilości uczestników poruszających się po tej ścieżce widać jak była ona potrzebna. Osiągnięto założony cel, jakim była poprawa, jakości życia na obszarach wiejskich i zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi. Pozwoliło to na stworzenie przestrzeni publicznej o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz wzrost atrakcyjności regionu. Poprawiło znacznie bezpieczeństwo.

Od otwarcia tej potrzebnej ścieżki rowerowej minęło sporo czasu, skończyła się kampania wyborcza, ale padały wówczas deklaracje dla tego typu działań na terenie powiatu radziejowskiego. Niestety nic się nie dzieje. Kiedy z realizacja tematu ruszą inne gminy. Czas najwyższy, aby tak się stało.

A tak było na otwarciu. Tutaj:
http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/otwarto-sciezke-rowerowa-w-dobrem,2615330,artgal,t,id,tm.html

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj