Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy zdecydowali. Arkadiusz Gralak nowym burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
archiwum
Mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego wybrali nowego burmistrza. Funkcję tę będzie pełnił Arkadiusz Gralak, który zdobył poparcie zdecydowanej większości wyborców.

Wybory w Aleksandrowie Kujawskim stały się koniecznością po tym, jak w połowie stycznia zmarł piastujący to stanowisko Andrzej Cieśla. Początkowo mieszkańcy mieli wybrać nowego burmistrza 5 kwietnia, ale ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rozporządzenie ministra zdrowia w związku z pandemią koronawirusa wybory przełożono na 19 kwietnia. W tym drugim terminie też jednak nie doszły do skutku, bowiem obostrzenia przedłużono właśnie do 19 kwietnia.

Głosowanie rozpoczęło się zatem o godzinie 7 w niedzielę, 26 kwietnia. W ośmiu lokalach wyborczych na terenie miasta przygotowano wszelkie środki ostrożności. Do dyspozycji wyborców były maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji. Członkowie komisji wyborczych zaopatrzeni zostali również w stroje ochronne i przyłbice. Wejście do lokalu wyborczego odbywało się tylko na wezwanie. W lokalu mogło znajdować się jednocześnie 2 wyborców. Zalecano zachować 2-metrową odległość od innych osób, a przed wejściem do lokalu zdezynfekować ręce i nałożyć rękawiczki jednorazowe.

Tak jak przewidywano frekwencja była niska. Lokale wyborcze odwiedziło tylko 24,95 proc. osób uprawnionych do głosowania, czyli 2362 osoby. W mieście jest ponad 9,5 tysiąca osób uprawnionych do głosowania.

Aleksandrowianie wybierali nowego burmistrza spośród 6 kandydatów. Zdecydowanie największe poparcie wśród mieszkańców znalazł Arkadiusz Gralak – KWW Arkadiusza Gralaka, który zdobył aż 1432 głosy. Drugie miejsce w wyborach miał Bogdan Wypij – KWW Bogdana Wypija – 365 głosów. Za nim była Edyta Jaszczak – KWW Edyta Jaszczak Dla Zjednoczonej Prawicy – 247 głosów. Piotr Gajewski – KWW Razem Dla Aleksandrowa – 135 głosów. Bogusław Gollus – KWW Sprawiedliwy Aleksandrów – 99 głosów, Robert Jętczak – KWW Młodzi Dla Miasta – 54 głosy.

- Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, którzy wybrali się do urn i oddali głosy w tych trudnych dla nas czasach – powiedział po wyborach nowo wybrany burmistrz Arkadiusz Gralak. - Rozumiem również tych przepełnionych obawą, którzy zdecydowali się zostać w domach. Dziękuje także pozostałym kandydatom. To była merytoryczna kampania, która odbywała się głównie w warunkach internetowych. Czuje zobowiązanie przede mną, motywujące do dalszej, ciężkiej pracy.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto